Higuaín mění dres, za 40 milionů eur míří do Itálie

Higuaín mění dres, za 40 milionů eur míří do Itálie

Hotovo. Argentinský útočník Gonzálo Higuaín opouští Real Madrid a míří do Neapole. Italský celek, který disponuje desítkami milionů eur za prodej svých hvězdy včetně Edinsona Cavaniho, za Higuaína zaplatí 40 milionů eur. V týmu se potká se starými známými z Realu Jose Callejonem a Raulem Albiolem, kteří do Neapole zamířili rovněž letos v létě.

Transfer na twitteru potvrdil prezident Neapole Aurelio De Laurentiis. „Toto ráno jsme podepsali kontrakt s Higuaínem,“ napsal.

Pětadvacetiletý útočník byl spojován i s Juventusem Turín či londýnským Arsenalem, oběma klubům ale nakonec silného útočníka vyfoukla Neapol, kde zkušený hroťák podepsal smlouvu na pět let.

Příchod Higuaína je osmým nejdražším v historii celé Serie A, není se proto co divit, že se od argentinského reprezentanta očekává v novém působišti hodně gólů.

Higuaín přišel do Realu v roce 2007 z argentinského River Plate za 12 milionů eur a během svého působení v Primera División nasázel více jak sto branek.

„Real by chtěl Gonzálovi poděkovat za všechny ty roky, které na San Bernabeu odváděl vynikající práci a popřát mu hodně zdaru do dalšího angažmá,“ stojí ve vyjádření „Bílého baletu“.

Serie A - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.