Novinky z Madridu: Kaká musí zrychlit, kdo bude chytat?

Novinky z Madridu: Kaká musí zrychlit, kdo bude chytat?

Velký problém bude mít v blízké budoucnosti středopolař španělského Realu Madrid Kaká. Nový kouč „Bílého baletu“ Carlo Ancelotti se totiž nechal slyšet, že brazilský středopolař bude muset hodně zapracovat na své fyzické kondici, aby mohl vůbec vyběhnout na trávník.

Jak se zdá, tak Ancelotti určitě nebude Kaká nadržovat, ačkoli s ním zažil vynikající momenty ještě v dresu AC Milán, kde oba dlouho působili.

Kaká se po svém příchodu na San Bernabeu v roce 2009 nedokázal dostatečně adaptovat a i vinnou zranění toho odehrál hodně málo. Nyní jedenatřicetiletý záložník byl mnohokrát spojován s odchodem z Madridu, ale k přestupu nikdy nedošlo.

„Kaká má velkou motivaci, stejně jako všichni ostatní. Musí však velmi výrazně zapracovat na rychlosti. Oproti svým spoluhráčům se začal připravovat o dva dny dříve, tak uvidíme, co mu to přinese. Určitě by toho chtěl letos odehrát více, než v minulé sezoně, tak uvidíme, jak na tom bude fyzicky,“ řekl Ancelotti.

Zkušený italský kouč ještě nedávno seděl na lavičce Paris St. Germain, nyní však působí v Madridu. „Jak Real, tak PSG jsou velké týmy. Jeden je velmi mladý, druhý má zase obrovskou historii. V případě PSG je vše ve vývoji. Nestačí totiž pouze kupovat hráče, musí se s nimi systematicky pracovat,“ poznamenal kouč.

Ancelotti bude muset řešit také otázku gólmanské jedničky. Ve druhé polovině loňské sezony se totiž v brance Realu usídlil na úkor Ikera Casillas Diego Lopez a rád by chytal i nyní. „Nejdůležitější je, že máme dva velmi kvalitní gólmany. To je vše, co potřebujeme,“ uzavřel kouč, jenž v sobotním přípravném duelu proti PSG dal šanci Diegu Lopezovi. Real nakonec po trefě Benzemy vyhrál 1:0.

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.