Šok: Guardiola je spokojen i po čtyřgólovém výprasku

Šok: Guardiola je spokojen i po čtyřgólovém výprasku

[tag]OBSAHUJE OHLASY[/tag] Přišel, viděl, zvítězil. Toto rčení rozhodně neplatí v případě trenéra mnichovského Bayernu Pepa Guardioly. Po naprosto suverénních výkonech v přípravných duelech přišel kolaps v utkání o Německý superpohár, kde úřadující vítěz Ligy mistrů, německé ligy i Německého poháru prohrál s Dortmundem 2:4! Bývalý kouč Barcelony tak zcela nezvládl hned první ostrý soutěžní duel a místo sbírání trofejí, ho možná čeká ještě hodně tvrdá dřina.

Kolaps Bayernu! V Superpoháru dostal čtyři góly

V přípravě to byla jiná káva. Samé vítězství, v drtivé většině s mnoha nastřílenými góly a žádným inkasovaným. To vše ale vzalo v Superpoháru za své. Kdy Bayern dostal naposledy čtyři góly si příznivci bavorského velkoklubu možná ani nepamatují a pro Guardiolu platí to samé.

Španělský kouč i přes debakl uklidňuje fanoušky, že není důvod k obavám. „Soupeř vyhrál. Já tu nejsem od toho, abych řekl, které mužstvo hrálo lépe, a které hůře. Já jsem spokojen s naším výkonem. Hráli jsme dobře,“ řekl po utkání Guardiola.

„Gratuluji Dortmundu. Neprohráli jsme si to pouze kvůli našim chybám. Takový je fotbal. Nyní máme jeden týden volno před pohárovým duelem a další pak před začátkem bundesligy. Zápas si rozebereme a poučíme se z něj,“ pokračoval.

Z výprasku nebyl nadšený ani kapitán týmu Philipp Lahm. „Není to dobré, ale zase to není žádná katastrofa. Chtěli jsme vyhrát, ale nepodařilo se nám v pravý čas skórovat a naopak jsme dostali branky v těch nejhorších možných momentech,“ uzavřel.

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.