Na Letné monitorují situaci ohledně reprezentanta Dočkala

Ačkoliv se údajně Sparta vyptávala hráčského agenta Dalibora Laciny na možnost angažovat někdejšího českého reprezentanta Tomáše Ujfalušiho, což by příliš nekorespondovalo s nastoleným trendem a uvolněním o něco málo staršího Jiřího Jarošíka, v sítech úřadujícího českého vicemistra by mohl uvíznout někdo jiný.

Na Letné monitorují situaci ohledně reprezentanta Dočkala
Nejslavnější český klub má sondovat situaci kolem čtyřiadvacetiletého záložníka českého národního týmu Bořka Dočkala z Rosenborgu Trondheim, jenž má za sebou poměrně pestrou minulost ve Slavii, Liberci či Tureckém Konyasporu. Středopolař působí v Norsku od léta roku 2011.

Zástupce týmu, který čeká ve třetím kole Gambrinus ligy výjezd do Brna, nechtěl být nijak konkrétní: "Vedení klubu v tuto chvíli zvažuje, jak posílit kádr. Ale ke konkrétním jménům se vyjadřovat nebudeme," uvedl na stránkách Deníku Sport ředitel komunikace letenského celku Ondřej Kasík.

Trondheim vede po 17. kolech norskou soutěž, kouč Per Joar Hansen už však na Dočkala nesází tak jako v minulosti. Fotbalista si sice připsal patnáct ligových startů, nicméně v základní sestavě se ocitl jen sedmkrát a zřejmě nenapodobí svou bilanci z uplynulého ročníku, kdy v severské soutěži skóroval desetkrát a pár zásahů přidal také v Evropské lize.

Dotyčný krok Sparty se však nabízí. Václav Kadlec dříve či později Lavičkův soubor opustí a "rudí" by evropsky prověřenou kvalitu na pravé křídlo brali. Tím spíš, když představa práce s padesátiletým trenérem Vítězslavem Lavičkou láká i samotného borce. U Nisy se s ním sice nepotkal, nicméně v jednadvacítce pod ním působil a pravidelně sbíral góly...

[img id="40245"]