Sparta v Jiříkově vidění: ofsajd jako Brno! aneb Zruší policie duel Znojmo-Plzeň?

[hot]PSALI JINDE[/hot] Jak správně píše kolega Luděk Mádl v Aktuálně.cz, poslední oficiální zpráva z komise rozhodčích šéfované cestovatelkou Dagmar Damkovou vyšla koncem dubna. Jelikož ale řádění jejích oveček s píšťalkou dosáhlo už po třetím ligovém kole slušného stupně, měla by si partnerka místopředsedy FAČR Romana Berbra okamžitě zrušit bobříka mlčení. Sparta v posledních dnech ať hraje, kde hraje, dostane gól na 1:1 z evidentního ofsjadu: ať doma proti Jablonci (2:1) či v neděli v Brně (3:1). Tentokrát museli být sparťané v brněnské bouřkové vichřici doslova v Jiříkově vidění, když asistent Jiřík přehlédl učebnicové několikametrové postavení mimo hru, které ale musel i hlavní zoufalec jménem Bílek vidět hravě pouhým okem. A v Brně, kde našel podzimní azyl i znojemský nováček, hrozí kromě stromu spadlého na čtyři fanoušky, příští neděli další průšvih. Město Brno totiž nehodlá z daní brněnských občanů hlídat stadion svou městskou policií, když na něm hraje Znojmo, protože to stojí jeho daňové poplatníky přes sto tisíc korun (částka za osm podzimních duelů se blíží milionu). Televizní duel Znojmo- Plzeň je tak v tuto chvíli v ohrožení! Nemá ho kdo bezpečnostně zabezpečit.

Sparta v Jiříkově vidění: ofsajd jako Brno! aneb Zruší policie duel Znojmo-Plzeň?
Na zápas 2. kola GL Znojmo – Teplice (0:0) byla ještě udělena výjimka, ale směrem k dalším střetnutím dohoda podle informací HATTRICKU dosud učiněna nebyla. Město Brno údajně požaduje, ať stadion při znojemských utkáních hlídají městští strážníci ze Znojma nebo, ať si klub brněnskou policejní službu zaplatí. Takové problémy se holt stávají, když licenci dostane klub, který nemá ligový stadion a získá výjimku. Detaily se nedomýšlejí.

„Pražské kurvy“ z Brna?

Pojďme raději zpět tam, kde se fotbal hrál. Sudímu Bílkovi spílali brněnští fanoušci za to, že ještě za stavu 0:0 v první půli nenařídil proti Spartě po střetu Holka s Markovičem penaltu. Srbský útočník sice – mimochodem vynikající češtinou! - o přestávce v televizním rozhovoru velice sympaticky konstatoval, že to pokutový kop být nemusel. Ale nejen expert ve studiu trenér Petr „John“ Uličný si myslel, že to penalta být mohla. Od té doby Brňané na tribunách řvali, co jim hlasivky stačily: „Pražské kurvy!“ Zvlášť když pak i zákrok na Janotku poněkud „smrděl“.

Nemá to ale moc logiku – nejvyšší šéfové Sparty Křetínský a Svoboda jsou přece právě z Brna. Faktický šéf komise rozhodčích i jeho formální předsedkyně, tedy „Bonnie a Clyde českého fotbalu“, jak je nazval publista Jan Rejžek, tedy Roman Berbr a Dagmar Damková, jsou z Plzně. A předseda FAČR Miroslav Pelta, stejně jako hlavní rozhodčí Jaroslav Bílek, žijí v Jablonci nad Nisou. Tak jaképak „pražské kurvy“?

A co další témata nové Procházky ligovým děním? "Nastal už čas vyměnit Horvátha za Hořavu?", "Předpisy proti fandům a hazard s jejich zdravím!" či "Příbram znovu kandidátem sestupu". Vše je k naleznutí na Hattrick.cz.