Manchester United si udržel náskok před Chelsea

Náskok Manchesteru United v čele tabulky anglické Premier League před Chelsea zůstal i po 15. kole tříbodový. Oba rivalové totiž ve středečních zápasech uspěli - svěřenci Alexe Fergusona si poradili hladce 3:0 s Evertonem, obhájci titulu vydřeli díky Ballackově gólu v závěru prvního poločasu vítězství 1:0 v Boltonu.

Po víkendové remíze právě s Chelsea potvrdili United pověst nejlépe střílejícího týmu soutěže. Góly se na vítězství proti Evertonu podíleli Cristiano Ronaldo, Evra a O'Shea. Vedoucí duo se dnes znovu výrazně vzdálilo svým pronásledovatelům, za Chelsea je už jedenáctibodová mezera.

Arsenal prohrál venku potřetí za sebou, tentokrát nestačil na Fulham, který nad slavnějším londýnským rivalem zvítězil poprvé po 40 letech. S porážkou 1:2 nic nezmohl ani český reprezentant Tomáš Rosický, jenž při návratu po zranění odehrál až do svého vystřídání 61 minut. Fulhamu pomohly rychlé dva góly a více než snížení Van Persieho z trestného kopu Arsenal nedokázal. Od 66. minuty navíc hráli hosté bez vyloučeného Senderose.

V základní sestavě Aston Villy dostal po čase příležitost Milan Baroš, ale v domácím utkání proti Manchesteru City se neprosadil. Hosté v Birminghamu vyhráli 3:1 a zaznamenali první výhru venku v sezoně. Aston Villa naopak teprve podruhév sezoně prohrála. Liverpool opět doma nevyhrál, dva body mu tentokrát vyfoukl skvěle bránící Portsmouth.

Výsledky - 15. kolo:

Aston Villa - Manchester City 1:3 (66. G. McCann - 18. Vassell, 32. Barton, 75. Distin)
Fulham - Arsenal 2:1 (6. McBride, 19. Radzinski - 36. Van Persie)
Manchester United - Everton 3:0 (39. Ronaldo, 63. Evra, 89. O'Shea)
Liverpool - Portsmouth 0:0
Bolton - Chelsea 0:1 (45. Ballack).

[ 29.11.2006 - ČTK / eFotbal.cz l Foto: Reuters ]