Liberecký Kušnír: Věřím, že se mi podaří přestoupit v zimě

Ondřej Kušnír měl velkou radost, že se po více než dvou letech vrátil do národního týmu. Obránce Liberce těší momentální individuální i týmová forma a v kvalifikačních zápasech o postup na mistrovství světa proti Arménii a Itálii by se nebál nastoupit v základní sestavě.

Liberecký Kušnír: Věřím, že se mi podaří přestoupit v zimě
Čechova rada Plzni? Ať se na zápasy Bayernu raději ani nedívá

"Jsem samozřejmě rád, že jsem byl nominovaný. Velký dík patří i Slovanu Liberec a trenérovi Jaroslavu Šilhavému, kteří mě po neúspěšném podzimu podrželi a věřili mi. Doufám, že jsem jim to alespoň tímhle nějak vrátil," řekl v Praze novinářům Kušnír, který za reprezentaci naposledy nastoupil 4. června 2011 proti Peru na přípravném Kirin Cupu v Japonsku.

Krajní bek s Libercem zažívá nadmíru vydařený vstup do sezony. Slovan i díky jeho výkonům postoupil do skupiny Evropské ligy, v domácí soutěži pak drží třetí místo s bodovou ztrátou za vedoucími Plzní a Spartou. Nedokáže však posoudit, zda má životní formu.

"Musím říct, že se mi v posledních zápasech hodně daří. Dá se říct, že před těmi dvěma třemi lety, než jsem měl dvakrát za sebou tu zlomeninu, jsem také měl životní formu. Třeba za rok může přijít ještě něco víc, to člověk prostě neví," uvažoval devětadvacetiletý hráč.

Liberec vyloupil Jablonec a dál stíhá vedoucí dvojici

Těší ho, že si na podzim zahraje evropské poháry, ale v zimě by rád odešel do zahraničí, kam už měl namířeno před touto sezonou. "V létě tam nějaké nabídky byly, ale po domluvě s Libercem to nedopadlo. Domluvili jsme se, že minimálně ještě tenhle půlrok zůstanu. Teď nás tam čeká nějakých šest pohárových zápasů a věřím, že se mi podaří přestoupit v zimě," řekl Kušnír.

Přestože se do národního mužstva vrátil po dvou letech, neváhal by okamžitě naskočit do základní jedenáctky. "Je to otázka pro trenéra (Michala Bílka), koho postaví, ale já bych se toho určitě nebál. Pár těžkých zápasů jsem odehrál jak za Spartu tak za Liberec v pohárech a strach bych z toho neměl," utvrdil bývalý hráč Žižkova a Sparty.

Doufá, že český výběr zvládne důležité kvalifikační duely s Arménií (6. září) i Itálií (10. září) a zachová si šance na účast na světovém šampionátu 2014 v Brazílii. "Zápasy nás čekají těžké, ale musíme se s tím porvat a udělat všechno, abychom se na to mistrovství světa dostali. Je už jedno, jestli z prvního, nebo z druhého místa skupiny. Ale také víme, že nás nečeká nic jednoduchého," dodal Kušnír.