Sevilla prohrála a promarnila šanci posunout se do čela

Hráči FC Sevilla prohráli v nedělním utkání 13. kola na hřišti Espanyolu Barcelona 1:2 a promarnili šanci předstihnout Barcelonu v čele tabulky. Andaluský tým v Barceloně vedl, ale na desátou výhru v sezoně a nakonec ani na bod nedosáhl.

Espanyol zase na domácím hřišti vyhrál na podzim teprve potřetí.

Hosté otevřeli skóre ve 26. minutě, když gólman Kameni fauloval protihráče v šestnáctce a následnou penaltu proměnil nekompromisní ranou k levé tyči Kanoute. Utkání bylo vyrovnané na držení míče, Espanyol byl ovšem střelecky aktivnější - domácí vyslali na Palopovu bránu sedm pokusů, zatímco hosté mířili mezi tři tyče jen třikrát. V 67. minutě vyrovnal Tamudo a na konečných 2:1 upravil po přihrávce Ivána de la Peni deset minut před koncem zblízka Luis García. Domácí dohrávali o deseti - v 84. minutě musel předčasně pod sprchy Riera.

Na druhé místo postoupil Real Madrid, když porazil Bilbao 2:1. "Bílý balet" svým fanouškům na San Bernabeu opět brnkal na nervy a s Bilbaem po prvním poločase prohrával 0:1. Ronaldo ale vyrovnal a Roberto Carlos využil početní převahu po vyloučení Aduritze ke vstřelení vítězného gólu.

[obrazek id="4728" zarovnani="vpravo"]V tabulce poslední nováček Gimnástic Tarragona pokračuje ve slabých výkonech. Tentokrát se na hřišti semifinalisty letošního ročníku Ligy mistrů Villarealu rozhodlo o jeho prohře v první půlhodině, kdy se trefili Fuentes a Franco. Gimnástic má na svém kontě pouze pět bodů za jednu výhru a dvě remízy.

Pokles formy potvrdilo i Deportivo La Coruňa, které nevyhrálo pošesté za sebou. Tentokrát se na Riazoru protrápilo k bezbrankové remíze s třináctým Santanderem, přestože hosté dohrávali o devíti. Mallorca byla trochu překvapivě blízko k vítězství nad Celtou Vigo. Domácí vedli už o dvě branky po trefách Jonase a Jankoviče, ale 57. minutě snížil na 1:2 Baiano a pět minut před koncem rozhodl o dělbě bodů Perera.

Předposlední San Sebastian alespoň remizoval s mírně favorizovaným Getafe 0:0.