Lavička: Tým nám teď funguje. Vybrat sestavu nebude jednoduché

V tabulce je dělí čtrnáct míst a propastných 18 bodů, přesto fotbalisté pražské Sparty před sobotním velkým derby se Slavií neztrácejí obezřetnost. Kouč Vítězslav Lavička před očekávaným zápasem 10. kola prý nemá sebemenší problém s motivací svého týmu. Těší ho i to, že může vybírat téměř z celého kádru, ale neodtajnil, jestli si zkušený obránce Tomáš Ujfaluši odbude ligovou premiéru ve sparťanském dresu.

Lavička: Tým nám teď funguje. Vybrat sestavu nebude jednoduché
Je úplně jedno, jestli nás dělí 160 bodů a 40 míst, tvrdí Dočkal

Sparťané si uvědomují, jak zrádné mohou být předzápasové prognózy. I když jdou do sledovaného klání v roli ligových lídrů, zatímco jejich soupeř se krčí na předposlední pozici, podcenění prý z jejich strany nehrozí.

"Bereme to tak, že Slavia v sobotu v podstatě hraje o všechno. Potřebuje každý bod a vzájemný zápas s námi pro ni může být záchytným bodem, jak se odrazit vzhůru. Ale náš úmysl se nemění: chceme navázat na předešlé dobré výsledky, protože máme na čem stavět," uvedl Lavička na tiskové konferenci uspořádané přímo v šatně prvního mužstva v tréninkovém areálu na Strahově.

Sparta v předchozích devíti kolech ztratila v lize body jen při bezbrankové remíze v Plzni, proti Slavii by její hráči rádi natáhli úspěšnou šňůru. Záložník Bořek Dočkal také prý vůbec nehledí na to, jaká propast mezi oběma týmy momentálně zeje.

Bednář tipuje výsledek derby 0:7. Škoda věří ve vítězství

Sparta jde do derby v dobrém rozpoložení, ještě nikdy v historii samostatné ligy navíc rozdíl mezi ní a Slavií nebyl tak velký jako teď. "Ale to může být opravdu zavádějící a zrádné," zdůraznil Lavička, jehož tým v posledních čtyřech ligových duelech nastřílel 14 branek.

Letenští, které v Edenu požene vyprodaný sektor pro 1900 jejich fanoušků, před sobotou nesčítají žádné ztráty, mimo hru zůstávají pouze dlouhodobí marodi Lukáš Juliš s Matějem Hybšem. Lavička má teď dilema, zda poprvé nasadí uzdraveného zadáka Ujfalušiho, který po loňské operaci kolena a dlouhé rekonvalescenci v úterý zvládl celý pohárový duel ve Zlíně.

Ve středu obrany se ale také daří talentovanému Jakubu Brabcovi, který navíc v posledních dvou duelech proti Znojmu a Slovácku pokaždé skóroval. Lavička ale zatím neprozradil, zda Ujfalušiho pošle do akce. "Tým nám teď funguje, ale Tomáš za poslední dobu zase udělal velký progres. Ve Zlíně odehrál vydařený zápas, ale ještě máme dva dny do zápasu. Každopádně vybrat kádr a sestavu pro derby nebude jednoduché," uvedl neurčitě Lavička, který by s mužstvem rád odčinil loňskou podzimní prohru v Edenu 0:1.

[fortuna]7947[/fortuna]