Costa pozvánku od Scolariho zatím nedostal. A co reprezentovat Španělsko?

Brazilský útočník Diego Costa má v dresu Atlética Madrid na začátku sezóny výbornou formu, a dokonce patří aktuálně mezi nejlepší střelce španělské Primera Division, ale pozvánka do brazilské reprezentace stále nepřichází, mohl by tak přijmout nabídku od jiného národního týmu.

Costa pozvánku od Scolariho zatím nedostal. A co reprezentovat Španělsko?
Čtyřiadvacetiletý forvard působí v madridském prvoligovém celku už od svých devatenácti let, ale ze začátku svého angažmá se toulal po hostováních, a poté většinou pouze kryl záda hvězdnému kanonýrovi Radamelu Falcaovi, ovšem v tomto ročníku už naplno prokazuje své kvality.

V letním přestupním termínu sice přišla za Falcaa adekvátní náhrada v podobě Davida Villy z Barcelony, ale Diego Costa se rozhodně velké konkurence nezalekl a naopak je to on, kdo zatím střílí nejvíce branek.

Aktuální střelecká forma rodáka z Lagarta však zatím jakoby unikala kouči brazilského národního týmu Luisi Felipe Scolarimu. Ten nenominoval forvarda Atlética ani k nejbližším přátelským střetnutím proti Jižní Koreji a Zambii, a tak se o jeho služby údajně začala zajímat reprezentace Španělska.

Costa sice nastoupil už ke dvěma přátelským duelům za tým Kanárků, ale nedávno získal španělské občanství, a tak případnou změnu národního dresu už musí posvětit pouze vrcholný orgán FIFA.

"Jestli mi Del Bosque zavolá, jak ho budu moci odmítnout? Národní tým si vyberu podle toho, kde se budu cítit lépe," prozradil Costa pro internetový server goal.com.