Hummels kritizoval Löwa: Musím dřít více než ostatní

Hummels kritizoval Löwa: Musím dřít více než ostatní

Atmosféra v německé národním mužstvu není úplně nejrůžovější. Mats Hummels z Borussie Dortmnd, jenž podle kritiků zůstal v letní přípravě proti Paraguayi za očekáváním, poslední dva zápasy proti Rakousku a Faerským ostrovům odseděl na lavičce náhradníků, když dostali ve středu defenzivní řady přednost Mertesacker s Boatengem.

Favorité byli stoprocentní, Polák porážce Bayernu nezabránil

Oporu finalisty Ligy mistrů tento krok mrzí: "V německém týmu neradi slyší kritiku. Nepovažuji za špatné, když přichází na mou adresu. Vyhrazuji si však právo reagovat stejně otevřeně, když něco není až tak perfektní," uvedl svěřenec trenéra Kloppa.

Hummels cítí křivdu a třiapadesátiletý Low, který vede Německo už více než sedm let, podle jeho slov neměří stejným metrem: "Zastávám názor, že musím pracovat více a tvrději než někteří jiní. I přes dobré výkony na klubové úrovni jsem čekal na šanci velmi dlouho. Uvědomuji si, že jsem v reprezentaci nebyl vždycky až tak přesvědčivý, obvykle k tomu ale docházelo v přípravných zápasech, ve kterých obrana - bez ohledu na její složení - byla tradičně slabší. Celé mužstvo totiž nebránilo tak dobře, jako se to žádalo," obhajoval se čtyřiadvacetiletý bek Borussie Dortmund.

Nominaci na říjnové kvalifikační zápasy s Irskem a Švédskem oznámí trenér Joachim Löw co nevidět. Myslíte, že v ní bude po dotyčných kritických slovech figurovat i dortmundský obránce ze Signal-Iduna Parku?

Mourinha naštvali novináři, předčasně odešel z tiskovky

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.