Mladí Češi skolili Nizozemsko, rozhodl uzdravený Kalas

Česká dvacítka si na úvod přípravného turnaje v Nizozemsku připsala cenný skalp domácího výběru. Mladíci vyhráli 1:0 brankou stopera Tomáše Kalase, který se s týmem trenéra Jakuba Dovalila rozehrává po zranění lýtkové kosti z konce července.

Mladí Češi skolili Nizozemsko, rozhodl uzdravený Kalas
Obránce Chelsea se trefil hlavou v polovině prvního poločasu po centru ze strany. "Začali jsme dobře, šli jsme do vedení po standardce. Kalas hrál první utkání po tom zranění, všechno je v pohodě, noha drží," řekl Dovalil. V Nizozemsku má některé hráče z jednadvacítky, ale protože je turnaj určený pro fotbalisty do 20 let, je český výběr oficiálně vedený jako dvacítka.

Dovalila výkon týmu potěšil. "Zkoušíme další hráče, měli jsme ten tým namixovaný. Na gólové šance to bylo tak 8:5 pro nás, můžeme být spokojeni. Kluci podali dobrý výkon, skalp Nizozemska je pro ně povzbuzením. Hlavní devízou je, že se potkali s jiným fotbalem, s jiným tempem a obstáli. To nás těší," pochvaloval si Dovalil.

Jeho celek porazil letos Nizozemsko už podruhé, v srpnu v Praze na Žižkově vyhrál také 1:0. "Pro mě je to v trenérské kariéře už páté vítězství 1:0 nad Nizozemskem. Hrajeme s nimi rádi, hrají rychlý a svižný fotbal. Hlavně mají ortodoxní rozestavení 4-3-3, takže pokud vychytáte okénka, můžete uspět," podotkl Dovalil.

Češi na turnaji v Nizozemsku ještě změří síly v sobotu s Tureckem a v pondělí s Německem.

Přípravný turnaj hráčů do 20 let v Nizozemsku:Cuijk: Nizozemsko - ČR 0:1 (0:1)


Branka: 23. Kalas.

Sestava ČR: Zima - Landovský, Svozil, Kalas, Hanousek - Kliment (64. Brandner), Kubista, Plšek, Falta - Stratil (79. Krmenčík), Masopust (79. Trávník). Trenér: Dovalil.

Gemert: Německo - Turecko 3:0 (1:0).

Mohlo by zajímat:

Pokusíme se zažehnout tu jiskřičku, říká před odletem Pešice

Pelta: Ani starší hráči určitě nebudou mít vliv na to, kdo je bude trénovat