Jak platný je skórující Ronaldo Realu? Neskutečně...

Jak platný je skórující Ronaldo Realu? Neskutečně...

Slavný sněhobílý trikot Realu Madrid oblékala nejedna hvězda, žádná z nich se však nemůže pochlubit takovou statistikou jako talisman soudobého "Bílého baletu" Cristiano Ronaldo, který táhne ve španělské Primera División úctyhodnou bilanci, která prospívá jeho mužstvu. Oč jde?

Bude mít UEFA odvahu vyřadit Real, Barcu a další zadlužené kluby z LM?

Realu se dýchá lehčeji, když se v lize portugalský reprezentant trefí. Může se to zdát neuvěřitelné, ale od jeho debutu v dresu "Los Blancos", který se udál 29. srpna 2009 proti Deportivu La Coruňa, jeho tým nikdy neprohrál zápas, když se někdejší ikoně Manchesteru United podařilo skórovat. A to prosím pěkně válčí v hlavním městě Španělska již pátou sezónu.

Ještě žádný tým se nemůže pochlubit skutečností, že by Real porazil, když inkasoval gól od tohoto snajpra. Z devadesáti zápasů, v nichž se Ronaldo trefil, má Real bilanci 84 vítězství a 6 remíz. Pouze dvakrát Barcelona, dvakrát Villarreal a jednou Espanyol se Zaragozou dokázaly uhrát bod, když současný svěřenec Carla Ancelotti udeřil.

Nedávno se to potvrdilo v Levante. Vicemistr dvakrát prohrával a to ještě v poslední minutě zápasu. Jenže v 94. minutě vystřelil Ronaldo všechny tři body pro favorita. V aktuálním ročníku dosáhl Real v pěti gólových zápisech Ronalda na čtyři výhry a jednu remízu. Došlo k tomu ve Villarrealu na tamním stadionu El Madrigal.

Když CR7 do La Ligy vstoupil, při jeho gólech nasbíral Real 31 třibodových zisků za sebou. Pak se to přerušilo 16. dubna 2011, kdy Real nedokázal při jeho rozvlnění sítě na San Bernabéu vyhrát "El Clásico" s Barcelonou. Soupeři se tehdy rozešli smírně.

Více o Ronaldovi se dočtete na stránkách Milujufotbal.cz.

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.