Liberecký mladík Sackey: Myslím, že budeme bojovat o titul

Devatenáctiletý ghanský záložník Isaac Sackey dosud nasbíral za Slovan Liberec 15 startů v Gambrinus lize a ačkoliv na svou premiérovou trefu v České republice stále ještě čeká, trenér Jaroslav Šilhavý v něm vidí velký příslib do budoucna. Následující slova vyřkl africký mladík v rozhovoru pro stránky fcslovanliberec.cz.

Liberecký mladík Sackey: Myslím, že budeme bojovat o titul

O srovnání soutěží v Ghaně a Česku...


"Česká liga je na tom mnohem lépe! Koneckonců, cíl prakticky všech afrických hráčů je odejít do Evropy, ti nejlepší proto rychle odcházejí pryč. Já měl to štěstí, že jsem do Evropy mohl odejít již v osmnácti letech."

O liberecké volbě...


"Kontaktovali mě dříve i jiné kluby. Liberec jsem si v podstatě vybral na radu agenta. Dalo by se říct, že ten to rozhodl za mě. Všichni mě podporovali. Přáli mi to, byl to velký krok, odejít z Afriky do Evropy. I nadále s nimi naštěstí zůstávám v kontaktu.

O cílech v aktuálním ročníku..


"Myslím, že budeme bojovat o titul. Všichni si přece chceme zahrát Ligu mistrů! Tam bychom třeba i mohli narazit právě na Neapol, která je mým oblíbeným týmem. Moc rád bych proti ní nastoupil třeba v Evropské lize, ale nejprve se musíme do jarní části probojovat. Našlápnuto k tomu máme dobře, ale to nejtěžší nás teprve čeká."

O úskalích v nové zemi...


"Byl jsem tu docela překvapený spoustou věcí. Například sněhem, ten jsem tu vlastně viděl poprvé v životě. Sníh sám o sobě mi nevadí, ale je spojený se zimou a tu moc rád nemám. Takže třeba žádné zimní sporty jsem ještě nezkoušel."

O češtině...


"Čeština je velmi složitý jazyk. Navíc spousta hráčů mluví skoro pouze česky, i když většina anglicky umí, takže není problém se s nimi domluvit. Kvůli fotbalu nemám příliš času se česky učit, ale pokud tu zůstanu déle, rád bych se ji naučil."

[fortuna]9567[/fortuna]