Martino na Camp Nou? Úprava herního stylu i zrušení pokut

FC Barcelona, která má podle výzkumu Euromericas Sport Marketing nejvíce fanoušků ze všech světových klubů (registrovaných příznivců ve fanklubech je 223 milionů a dohromady má jít až od 340 milionů sympatizantů) je v aktuálním soutěžním ročníku 2013/2014 stále neporažena.

Martino na Camp Nou? Úprava herního stylu i zrušení pokut
Evra nazval Lizarazua ubožákem, co nic nedokázal. A výsledek?

Tým s nejdražším kádrem světa za 644 milionů eur navíc oproti minulým sezónám lehce pozměnil herní styl. Pod novým koučem Gerardem Martinem už tak nedominuje v držení míče, což potvrdil také trenér hlavního rivala Realu Madrid Carlo Ancelotti: "Vidět Barcelonu hrát na protiútoky je zarážející," přiznal někdejší stratég AC Milán, Chelsea či Paris Saint-Germain.

Barca pokukuje po Wilshereovi

K systémové změně se vyjádřil i stoper španělského národního týmu Gerard Piqué: "Roky nás vedli jen trenéři, kteří vzešli odsud. Nejdříve Guardiola, poté Vilanova. Náš styl se tedy možná vyvinul do takové míry, že jsme se stali jeho otroky. Martinova změna je pozitivní, protože nám to nabízí další varianty. Jestliže na nás soupeř vyrukuje s presingem, na odehrání dvou dlouhých přihrávek přece není nic špatného. Výsledkem je pouze změna hry," ozřejmil odchovanec katalánského velkoklubu.

Kouč AC Milán: Věřím, že se semkneme a Barcelonu porazíme

A padesátiletý "Tata" Martino, jenž v minulosti vedl Newell´s Old Boys či reprezentaci Paraguaye, je také benevolentnější. pokud někdo v Guardiolově éře zmeškal trénink jen o minutu, čekala ho pokuta ve výši 500 eur, s tím, že pakliže se nedostavil vůbec, musel sáhnout do kapsy pro šest tisíc eur. Současný kouč Bayernu také držel hráče na uzdě a den před zápasem museli být doma nejpozději o půlnoci. Argentinský trenér na Camp Nou všechny pokuty a zavedená pravidla z dřívější doby zrušil...

Na brazilském MS 2014 nebude buď Ronaldo, nebo Ibrahimovič