Juventus pálil, Neapol loupila u "Fialek", Milán neporazil Lazio

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Mistrovský Juventusu porazil v 10. kole italské ligy 4:0 Catanii, které chyběl zraněný Jaroslav Plašil. Český záložník má poraněný přitahovač levé nohy a čeká ho měsíční pauza. Přijde tak mimo jiné o závěrečný letošní zápas reprezentace 15. listopadu proti Kanadě.

TV přenosy ve zbytku týdne – živě!

Juventus potvrdil proti Catanii roli jasného favorita a už do přestávky si díky Vidalovi a Pirlovi vybudoval dvougólové vedení. To ještě v druhé půli zvýraznili Tévez a Bonucci.

Turínský celek je v tabulce Serie A třetí o skóre za Neapolí, jež zvítězila 2:1 na hřišti Fiorentiny. Na úvodní branku Callejóna z 12. minuty ještě dokázal v 28. minutě z penalty odpovědět nejlepší střelec ligy Rossi, ale jeho devátá branka v sezoně nebyla Fiorentině nic platná.

Osm minut nato vrátil hostům vedení Mertens a výsledek už se nezměnil ani v krátké přesilovce domácích. V 80. minutě totiž musel po druhé žluté kartě ze hřiště Maggio, nicméně síly na hřišti vyrovnal v první minutě nastavení vyloučený na domácí straně Cuadrado.

Neapol a Juventus ztrácejí dva body za dosud stoprocentní fotbalisty AS Řím, již budou dohrávat kolo ve čtvrtek proti poslednímu Chievu.

Až desáté místo stále patří fotbalistům AC Milán, kteří doma remizovali 1:1 s Laziem. Červeno-černé poslal do vedení v 54. minutě svým prvním gólem po návratu z Madridu Kaká, ale římský tým vyrovnal v 72. minutě díky Cianimu.

Italská liga - 10. kolo:

AC Milán - Lazio Řím 1:1 (54. Kaká - 72. Ciani), Cagliari - Boloňa 0:3 (26. Garics, 58. Kone, 61. Pazienza), FC Janov - Parma 1:0 (57. Gilardino), Fiorentina - Neapol 1:2 (28. Rossi z pen. - 12. Callejón, 36. Mertens), Hellas Verona - Sampdoria Janov 2:0 (51. Gómez Taleb, 78. Toni), Juventus Turín - Catania 4:0 (26. Vidal, 34. Pirlo, 65. Tévez, 71. Bonucci), Livorno - FC Turín 3:3 (25. Paulinho, 34. Greco, 63. Emerson - 4. Immobile, 8. Glik, 87. Cerci z pen.), Sassuolo - Udine 1:2 (25. Zaza - 18. Di Natale z pen., 56. Muriel).