Čeští rozhodčí Plzni škodí, ukázala jinak povedená odveta s Bayernem!

[hot]KOMENTÁŘ[/hot] Klobouk dolů před výkonem Viktorie Plzně v domácím utkání Ligy mistrů s Bayernem Mnichov (0:1). Škoda, z tohoto duelu šlo při troše štěstí vytěžit i velmi cenný bod. Byť německý šampion nakonec uhrál to, co potřeboval. Slova uznání mnichovského kouče Guardioly o tom, že to bylo jeho nejtěžší utkání s Plzní (počítal v to i dvě střetnutí z roku 2011, kdy ještě vedl Barcelonu), stejně jako pochvala sportovního ředitele Bayernu Matthiase Sammera, s nímž pro Prima Cool vedl televizní rozhovor v němčině František Straka, nebyly jen zdvořilostními frázemi. K té vysněné remíze chyběl větší důraz v koncovce. Jednoduše řečeno, kdyby se Tecl (v první půli) či Ďuriš v poločase druhém ve svých šancích po souboji se soupeřem ihned nekáceli v šestnáctce v zemi a zkusili své nadějné akce zakončit. To je ovšem vina českých rozhodčích, kteří Plzni v Gambrinus lize škodí, když po podobných kontaktech nařizují ve prospěch Viktorie jednu penaltu za druhou.

Čeští rozhodčí Plzni škodí, ukázala jinak povedená odveta s Bayernem!
Německý tisk? Neorganizovaný Bayern, jedovatější Plzeň...

„Spartě a Slavii se v lize nesmí nadržovat, naopak rozhodčí by na tyhle špičkové kluby měli být přísnější, protože se to těm mužstvům potom v evropských pohárech vyplatí,“ tvrdil už v 90. letech s oblibou trenér Jaroslav Hřebík.

Bohužel, v Česku je všechno naopak. Stále. Viktoria Plzeň pak nastoupí do Ligy mistrů a její hráči jsou jak v Jiříkově vidění. Tecl místo toho, aby svůj souboj v šanci ustál, kácí se hned k zemi a pak směrem ke španělskému sudí rozhazuje udiveně rukama. O něco podobného se ve druhém poločase pokouší v šestnáctce Bayernu Ďuriš – odpadne od bránícího protivníka jako papír. Bakoš, jen co přijde na trávník, už zkouší v mnichovském trestném území let plavmo. Měl štěstí, že španělský arbitr Matheu Lahoz byl dobře naladěn a neudělil slovenskému útočníkovi v plzeňských službách za tenhle tyjátr žlutou kartu.

Stejně mohl už předtím arbitr vyloučit Romana Hubníka, který ví, že už má žlutou kartu a přesto vletí do souboje jako utržený vagon a soupeře nemilosrdně skosí.

Plzeňští mají špatné návyky z ligy


„Hráči Plzně mají špatné návyky z domácí ligy, kde se jim tyhle penalty pískají,“ vystihla přesně, odvážně a bez zbytečných řečí kolem jádro problému ve studiu Prima Cool Pavlína Ščasná, bývalá česká reprezentantka, hráčka Bayernu Mnichov a dcera úspěšného trenéra FK Teplice Zdeňka Ščasného. „Já bych to také nepískala,“ řekla bez jakéhokoliv váhání a alibistickcýh řečiček Ščasná.

Její mladoboleslavský kolega David Jarolím, jenž v Bayernu také působil, sice spekuloval, že na druhé straně by Bayernu sudí možná jeden takový pokutový kop pískl, ale nemyslím si to. Špatněl Lahoz si počínal korektně na obě strany, což ostatně po zápase ocenil i plzeňský kapitán Pavel Horváth, který arbitra za jeho výkon pochválil.

Pokud chceme, aby české týmy v tvrdé mezinárodní konkurenci uspěly, nesmíme jim doma zametat cestičku. Na Ligu mistrů opravdu žádní chřestýši, burani z provinčních českých městeček, kamarádící se s jinými křupany z provincie vliv nemají. Naštěstí.

Nejlepší ve studiu byla Ščasná!


Jinak vydařený fotbalový úterní večer přinesl ještě jeden velký objev. Vynikající expertský výkon Pavlíny Ščasné ve studiu Prima Cool. Z dívky výborně hrající fotbal vyrostla inteligentní mladá dáma s perfektním projevem. Výborná slovní zásoba, přesné postřehy, žádné přihlouplé fráze a kydy „o štěstíčku, kulatém míči a tak určitěěěě“, upřímnost a jasný názor.

Na adresu Romana Hubníka Ščasná klidně řekla, že se jí na levém kraji obrany moc nelíbil a že mu může být rád, že nebyl vyloučen. Zkušenosti Ščasné z angažmá USA, Německa a Švédska byly znát.

Zdeněk Ščasný může být na svou dceru hrdý. Jen nechápu, jak takový expertský talent mohl uniknout pozornosti lidí z ČT Sport. Ščasná strčí do kapsy většinu tlachalů, co se rádi poslouchají.

Pavel Procházka, šéfredaktor magazínu HATTRICK

Mohlo by zajímat:


Peltův triumf: Kauza Bohemek se vyřeší. Kolik dostanou Klokani za Morávka?

Přejmenuje se Plzeň na Penaltia? aneb Když jsou sudí jen loutkami

Plzeňský kotel udělal bojkotem skvělou věc: nenechme si fotbal ukrást svátečními snoby!