Slovácko pouští do Brna Pavlíka, vrátil se Kowalík

Slovácko pouští do Brna Pavlíka, vrátil se Kowalík

Záložník Petr Pavlík opouští fotbalisty 1. FC Slovácko a přestupuje do 1. FC Brno, kde podepíše tříletou smlouvu. Do uherskohradišťského klubu se naopak vrací útočník Jiří Kowalík. Někdejší král ligových střelců přijde do týmu z Teplic na půlroční hostování s opcí. Uvedl to ve čtvrtek internetový server Slovácka.

Brno mělo zájem také o dalšího záložníka Slovácka Tomáše Polácha, ale v tomto případě neuspělo. "Sportovní ředitel pan Baránek jednoznačně řekl, že Polácha v zimě v žádném případě nikam neuvolní," řekl předseda představenstva Brna KAREL JARŮŠEK internetovým stránkám klubu.

Sedmadvacetiletý Pavlík se stal po obránci Tomáši Inemanovi druhou posilou výběru trenéra Josefa Mazury a 2. ledna naskočí do zimní přípravy. Vedení Slovácka v pondělí uvedlo, že hodlá udržet stávající kádr co nejvíce pohromadě, přestože nabídky na přestup má nejméně sedm hráčů. Pavlík však dostal svolení k odchodu.

"Je to kvalitní hráč, ale není pro nás nenahraditelný," řekl sportovní ředitel třináctého týmu ligové tabulky RUDOLF BARÁNEK. Defenzivní záložník Pavlík odehrál v lize 50 zápasů a dal pět branek.

Kowalík v Teplicích prakticky nehrál

Osmadvacetiletý Kowalík se na podzim objevil v teplickém dresu pouze ve dvou ligových zápasech. Ve Slovácku, za které v minulosti dal v 66 utkáních 34 gólů, chce oživit svou kariéru. "Má chuť na sobě pracovat a chce za Slovácko hrát, což je důležité," řekl Baránek.

V klubu - tehdy ještě Synotu - prožil Kowalík životní sezonu 2002/03, v níž se stal s 16 zásahy nejlepším ligovým kanonýrem. Od té doby má jeho kariéra sestupnou tendenci. "Jsem rád, že jsem dostal šanci a udělám všechno pro to, abych zdejší fanoušky přesvědčil, že to s návratem myslím vážně," uvedl JIŘÍ KOWALÍK.

[ 22.12.2005 - eFotbal/ČTK. Foto: MARSfoto ]