Nejefektivnější náhradník ligy prý klidně půjde do útoku...

Kdyby se hledal nejefektivnější náhradník v lize, bude Jiří Pimpara žhavým adeptem na takovou poctu. Ač je kovaným stoperem, Liberci už jako střídající hráč dvakrát během krátké doby zařídil v úplném závěru cenné body. Na konci září rozhodl o triumfu nad Příbramí, dnes znovu přesnou hlavičkou a opět po několika vteřinách pobytu na trávníku zařídil remízu v Teplicích. Aby byl příběh dokonalý, právě v Teplicích Pimpara vyrostl a nahlédl do velkého fotbalu.

Nejefektivnější náhradník ligy prý klidně půjde do útoku...
Šilhavému vyšlo zbožné přání, Ve Ščasném je trochu hořkosti

Šestadvacetiletý zadák se dnes ale vůbec nerozpakoval a svoji trefu na Stínadlech proti bývalému klubu euforicky oslavoval. "Mám velkou radost, že se mi povedlo dát gól zrovna tady. Kdybych tady v ligovém áčku odehrál víc zápasů, třeba bych měl smíšenější pocity, ale opravdu nejsem v pozici, že bych v Teplicích nemohl slavit gól," líčil po utkání Pimpara.

Ten do Teplic přišel jako nadějný žáček z Rumburku v jedenácti letech, ale v nejvyšší soutěži žlutomodrý dres navlékl jen třikrát. "Ale stejně za to Teplicím jsem vděčný," uvedl Pimpara.

I tak byl pro Pimparu dnešní duel hodně prestižní záležitostí. A jeho kamarádi a známí z Teplic mu po utkání také v žertu vyčinili, co že to domácímu týmu v 86. minutě při svém vyrovnání udělal. "Když to řeknu slušně, tak mi říkali, jestli si nedělám srandu," popisoval Pimpara.

Těšilo ho, že se vytáhl před rodinnými příslušníky, kteří nechyběli na tribuně. I když Pimpara šel do hry až čtyři minuty před koncem, nakonec si užíval roli nejobletovanějšího libereckého hráče. "Chtěl jsem se před rodinou trochu předvést," netajil svoji motivaci na důvěrně známém hřišti Pimpara, jehož kariéru před lety ohrozila operace vrozené srdeční vady.

Teplickou šňůru domácích výher ukončil náhradník Liberce

Teď Pimparu už podobné starosti netíží. Poté co letos na jaře navíc utrpěl vážné zranění kolena, mu fotbal zase přináší šťastné chvíle. Urostlý stoper se v Teplicích prosadil po pouhých 15 vteřinách pobytu na hřišti. Opět těžil z toho, že je při své výšce obávaným hlavičkářem i v pokutovém území soupeře.

Než šel v Teplicích do akce, liberečtí spoluhráči mu připomínali jeho kousek z nedávného zápasu s Příbramí, kdy také jako žolík z lavičky udeřil a rozhodl o nejtěsnější výhře 1:0. V opakování podobného scénáře věřil i kouč Jaroslav Šilhavý. "Bylo to spíš takové zbožné přání a Jirka ho splnil," radoval se Šilhavý.

"Trenér mě za tímto účelem na hřiště posílá a jsem rád, že se mi to zase povedlo. Kluci mi ještě před střídáním říkali, ať si nepokazím svůj brankový průměr. Možná je ten dnešní gól trochu náhoda, ale i v tom je fotbal krásný," reagoval Pimpara, který během podzimu při čtyřech ligových startech nasbíral dohromady pouhých deset minut.

Dvě vstřelené branky pro něj proto jsou výstavní bilancí a jedinečnou produktivitou. Pimpara už v žertu začíná myslet na to, jestli se o další ligové příležitosti nebude prát už jako čistokrevný útočník. "Nevím, nikdy jsem na hrotu nehrál, ale když budu sbírat víc minut než teď jako obránce, tak do útoku klidně půjdu," usmíval se Pimpara. "Před zimní přestávkou o tom můžeme uvažovat," dodal také lehce žertující kouč Šilhavý.

Může Lafata ovládnout střelecké závody i počtvrté za sebou?


[img id="40893"]