Koupí Slavii majitel CSKA Moskva? Šance se údajně přiblížila!

Koupí Slavii majitel CSKA Moskva? Šance se  údajně přiblížila!

[hot]NOVINKA[/hot] Pražská Slavia hraje stále jen o záchranu. O pátém místě, o němž před sezonou hovořil nový generální ředitel Jaromír Šeterle, si může nechat zdát. Stejně jako o ligových příčkách zajišťujících evropské poháry, o titulu ani nemluvě. I když o tom současný majitel Aleš Řebíček při svém příchodu do Edenu v létě roku 2011 také mluvil. V poslední době se spíš ale spekuluje o tom, že bývalý ministr dopravy Topolánkovy vlády už nechce do klubu dát zbytečně ani korunu, milionů už do Slavie prý „naházel“ dost (údajně jich bylo 300). Přede dvěma měsíci se v tisku objevila informace o tom, že Řebíček vyjednává o prodeji klubu do Ruska. Konkrétně s Jevgenijem Giněrem, což je mimochodem majitel obhájce ruského titulu a soupeř Viktorie Plzeň v základní skupině Ligy mistrů – CSKA Moskva. Podle zdroje efotbalu.cz se za dvě měsíce šance na to, že by Slavia skončila v ruských rukou, teď zvětšila.

Čeští rozhodčí Plzni škodí, ukázala jinak povedená odveta s Bayernem!

„Z Ruska jdou zprávy, že Řebíček jedná s majitelem CSKA Moskva Jevgenijem Giněrem,“ psal už v polovině září deník Blesk s odkazem na tvrzení jednoho z tuzemských podnikatelů. „Slavia by se zřejmě stala jakousi jejich farmou,“ vysvětlil zdroj Blesku. Aleš Řebíček ovšem tehdy pro server ceskapozice.cz ještě popíral, že by s Rusy jednal.

„Když Řebíček na otázku České pozice odpověděl, že o prodeji Slavii s Rusy nejedná, nepodezírejme ho z klamání veřejnosti. Není vyloučeno, že jednání vedou jeho advokáti ve jménu nějaké off-shore firmy. Kdyby se k ní Řebíček přihlásil, nikdo akcie klubu s hrozící právní vadou nekoupí,“ napsala v září Česká pozice.

„Nyní se možnost prodeje do Ruska přiblížila. Začíná to mít reálnější obrysy, ruský investor má v Praze i své právní zastoupení,“ prozradil v neděli v Edenu při utkání Slavie se Zbrojovkou Brno (0:0) zdroj efotbal.cz. Podle něj by ruský zájemce chtěl vše v jednom „balíku“, tedy i se stadionem a pozemky pod ním.

Jevgenij Giněr je mj. přítelem miliardáře Romana Abramoviče, majitele FC Chelsea. Údajně zbohatl na obchodech s vodkou. Nyní obchoduje v automobilovém průmyslu a v energetice.

Současná hodnota kádru Giněrova CSKA Moskva činí zhruba pět miliard korun. Rozpočet těžce zkoušené Slavie se pohybuje kolem sto milionů korun.

Vrátil by se do Slavie Necid?


Jak jsem po posledním kole Gambrinus ligy napsal už pro hattrick.cz: „Šest posledních soutěžních utkání slávisté od začátku října sice červenobílí pod Koubkovým vedením neprohráli (ve Varnsdorfu 0:0, v Plzni 1:1, s Bohemians 1905 1:0, s Varnsdorfem 1:0, v Příbrami 0:0, v neděli s Brnem 0:0), ale také mají z posledních tří ligových zápasů skóre 1:0. A bezbrankové plichty jsou při tříbodovém systému málo. Ono je ale těžké vítězit, když nedávný druhý nejlepší kanonýr slovenské ligy Škutka nedokáže dát gól ani do prázdné branky…

Takže bude třeba v zimě nějakého, alespoň lehce nadprůměrného, útočníka do Edenu koupit - a nejspíš by to nemělo být ze Slovenska.“


Slavia už v lednu 2009 jeden velký obchod s CSKA Moskva udělala, když do tohoto ruského velkoklubu prodala za více než sto milionů korun svého nadějného útočníka Tomáše Necida. Ten by se nyní po vleklém zranění měl rozehrávat na hostování v řeckém PAOK Soluň. Nebylo by však pro něj lepší v případě úspěšné transakce vrátit se na rozehrání do rodné Slavie?

Za dané situace, kdy Slavia nastřílela v Gambrinus lize nejméně gólu ze všech (jen deset ve čtrnácti zápasech), by byl ovšem v Edenu dobrý jakýkoli „odložený útočník“ z CSKA Moskva.

Pavel Procházka, šéfredaktor magazínu HATTRICK

Mohlo by zajímat:


Peltův triumf: Kauza Bohemek se vyřeší. Kolik dostanou Klokani za Morávka?


Přejmenuje se Plzeň na Penaltia? aneb Když jsou sudí jen loutkami


[img id="43244"]