Nejhezčí gól roku? Ve hře jsou Neymar, Di Natale i Ibrahimovič

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Akrobatické voleje a střely z dálky dominují desetičlennému výběru na nejhezčí gól roku. FIFA spustila hlasování v pondělí, fanoušci mohou volit třeba mezi nůžkami švédského kanonýra Zlatana Ibrahimoviče v zápase s Anglií, které obletěly svět už před rokem, nebo střelami Brazilce Neymara či Itala Antonia Di Nataleho. V nominaci na Cenu Ference Puskáse jsou i dvě fotbalistky.

Nejhezčí gól roku? Ve hře jsou Neymar, Di Natale i Ibrahimovič
Zlatý míč: nejužší výběr je minulost, do finále půjde 5 hráčů

Ibrahimovič uchvátil nůžkami z dobrých 25 metrů před rokem 13. listopadu v přátelském zápase Švédů s Angličany. Jeho husarský kousek se dostal do nominace až letos, protože tehdy bylo hlasování už o pár hodin dříve spuštěno.

Hlasovat lze na webech fifa.com a francefootball.fr do 9. prosince. Pak z deseti vybraných gólů projdou do užšího finále tři a druhé kolo výběru skončí 13. ledna. V ten den v rámci galavečera s vyhlášením držitele Zlatého míče pro nejlepšího fotbalistu světa bude znám i majitel Puskásovy ceny.

Anketa se koná od roku 2009. Dosavadními vítězi jsou Portugalec Cristiano Ronaldo, Turek Hamit Altintop, Neymar a loni vyhrál Slovák Miroslav Stoch.

Video: 10 gólů, které chybí v nominaci na nejhezčí trefu roku