Na Slovensku si přáli větší návštěvy i více gólů. Povedlo se?

V sousední Corgoň lize si před starem soutěžního ročníku 2013/2014 stanovili cíl v podobě větší atraktivity, na což je napojeno i na zlepšení statistik ohledně nastřílených gólů a nárůst návštěvnosti na ligových stadionech.

Na Slovensku si přáli větší návštěvy i více gólů. Povedlo se?
Greguš v Boltonu nedostal pořádnou šanci a Ostrava volá

Po 17 odehraných kolech jim to zatím vychází. "Vyšlo nám to. Křivka neklesá, ba naopak," citoval portál sme.sk šéfa Unie ligových klubů Dušana Tittela, podle jehož názoru na to může mít vliv i skutečnost, že se chodí i na uznávané navrátilce typu Róberta Vitteka.

V aktuální sezoně si našlo cestu do ochozů 224 346 platících diváků, což je v porovnání se stejným obdobím v minulé sezóně zlepšení. Před rokem po stejném počtu odehraných kol to totiž bylo jen 216 679 fanoušků. A to přitom musel lídr Slovan Bratislava odehrát dva domácí duely bez diváků, takže výsledné číslo mohlo být ještě lepší.

Mužstva se i více rozstřílela. Doposud padlo u našich východních sousedů 316 gólů, což je o 74 branek více než v loňském roce. "Průměr 3,10 gólu na zápas je solidní, i když bychom si přáli ještě více přesných zásahů," prozradil Tittel na stránkách sme.sk.

Funkcionář, který by si do budoucna přál televizní přenosy ze všech šesti zápasů kola, také přiznal, že byly kluby finančně motivovány. Tým, který nastřílí nejvíce branek ze všech, dostane jako bonus 10 tisíc eur. Stejnou částku pak obdrží i mužstvo, jemuž by se náhodou podařilo překonat stogólovou hranici.

Nejofenzivnějším týmem ligy je v současnosti Trenčín se čtyřiceti brankami, za kterým následují dva vedoucí celky soutěže Slovan a Ružomberok.

Lídr střelecké tabulky, kterým je exsparťanský útočník Miloš Lačný, dosud nasbíral 11 tref. Na záda mu dýchá jak klubový spoluhráč Tawamba Kana, tak někdejší střelec Slavie či Drážďan Pavel Fořt. Oba zaznamenali 10 zářezů.

Chovanec míří do Corgoň ligy, jakou práci přijal?


[img id="43061"]