Llorente s Tévezem posunuli Juventus po delší době do čela

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Motivace Juventusu před zápasem na půdě patnáctého Livorna byla jasná - poodskočit nejbližšímu pronásledovali Neapoli na rozdíl šesti bodů a co více, po dlouhých týdnech se opět propracovat na čelo Serie A, kde byl předběhli AS Řím, který bude svůj duel 13. kola dohrávat v pondělí večer.

Počkáme si na vás s holemi, vyhrožovali naštvaní fanoušci hvězdám AC Milán

Juventus na stadionu Armanda Picchiho ukázal trpělivost a potvrdil, že umí vyhrávat i zápasy, ve kterých se mu nedaří podle představ. K první změně skóre došlo po třiašedesáti minutách hry, kdy se po asistence Pogby prosadil z voleje Fernando Llorente, jenž dosáhl na svou třetí trefu v Serii A.

V 75. přidal pojistku "Staré dámy" Carlos Tévez, jenž zužitkoval asistenci španělského reprezentanta Llorenteho a Conteho tým, který touží po třetím Scudettu v řadě, dosáhl na jedenáctou výhru ve třinácti vystoupeních.

Pátá Fiorentina podlehla Udinese, když se o jedinou trefu utkání postaral domácí bek Thomas Heurtaux. Nejlepší střelec soutěže Giuseppe Rossi vyšel tentokráte naprázdno a na rozšíření své bílance jedenácti branek si bude muset počkat na další utkání "Fialek".

Sampdoria při debutu trenéra Siniši Mihajloviče ztratila doma s Laziem Řím výhru až v nastavení a remizovala 1:1. Janovský tým hrál v početní nevýhodě po zákroku loktem Nenada Krstičiče v úvodu druhého poločasu, přesto se dostal v 67. minutě do vedení zásluhou hlavičky střídajícího Roberta Soriana. O třetí výhru v ročníku a posun ze sestupových pozic Sampdorii připravila ve čtvrté minutě nastaveného času opora albánské reprezentace Lorik Cana, k němuž se dostal míč po dlouhém nákopu.

Po bezmála měsíční přestávce kvůli zranění nohy se vrátil do sestavy Catanie český záložník Jaroslav Plašil, jeho tým ale prohrál na hřišti FC Turín. Soupeř rozhodl zásluhou Cira Immobileho a Omara El Kaddúrího už v první půli. Po přestávce sice snížil Sebastián Leto, jenže na konečných 4:1 upravili slepenými góly Emiliano Moretti a znovu El Kaddúrí.

Serie A - 13. kolo:

Livorno - Juventus 0:2 (63. Llorente, 75. Tévez)
Udinese - Fiorentina 1:0 (34. Heurtaux)
Sampdoria - Lazio 1:1 (67. Soriano - 94. Cana)
Sassuolo - Bergamo 2:0 (63. Zaza, 67. Berardi)
FC Turín - Catania 4:1 (35. a 62. El Kaddúrí, 10. Immobile, 60. Moretti - 50. Leto)