Zůstane AS Řím první? AC Milán po delší době opět zvítězil

AC Milán dokázal v rámci italské Serie A po delší době naplno bodovat, když zvítězil v Catanii, naopak AS Řím pravděpodobně přijde o první příčku, neboť jen remizoval s Atalantou Bergamo.

Díky gólu z poslední minuty hráči AS Řím remizovali na hřišti Bergama 1:1 a připsali si čtvrtý nerozhodný výsledek za sebou v italské lize, v níž zůstávají dál jediným neporaženým týmem. Díky lepšímu skóre předstihli v čele tabulky Juventus, ten má však večerní duel s Udine k dobru.

AC Milán po pěti bodových ztrátách v řadě vybojoval vítězství 3:1 nad poslední Catanií a poprvé v sezoně uspěl na soupeřově hřišti. V neúplné tabulce se posunul se 17 body na osmé místo. V dresu Catanie odehrál celý zápas záložník Jaroslav Plašil, do statistik se zapsal žlutou kartou.

AS Řím prohrával od 51. minuty, kdy se z přímého kopu trefil Davide Brivio. Čtvrt hodiny před koncem pak dostal míč do sítě hlavou hostující Michael Bradley, gól však kvůli ofsajdu nebyl uznán. Římané se však vyrovnání přece jen dočkali, když v 90. minutě střelou do protipohybu brankáře skóroval potřetí v sezoně Kevin Strootman.

V závěrečné desetiminutovce se muselo domácí Bergamo obejít bez trenéra Stefana Colantuona, který byl kvůli nevhodnému chování vykázán na tribunu.

AC prohrával od 13. minuty, kdy z velkého vápna propálil gólmana Gabriela Lucas Castro, míči v cestě do branky pomohl ještě obránce Daniele Bonera. Hosté ale dokázali během dalších sedmi minut kontrovat zásluhou voleje Riccarda Montoliva.

Po změně stran nejprve nasměroval "Rossoneri" ke třem bodům svou čtvrtou brankou v sezoně nejlepší střelec AC Mario Balotelli. Dvě minuty nato domácí Panajotis Tachtsidis uviděl po faulu červenou kartu a Catania dohrávala v deseti. Konečnou podobu výsledku pak dal devět minut před koncem Brazilec Kaká.

Fotbalisté Interu remizovali doma se Sampdorií Janov 1:1. Domácí vedli od 18. minuty zásluhou Fredyho Guarína, výhru jim sebral dvě minuty před koncem Brazilec Renan. Inter ztrácí jeden bod na třetí Neapol, která má k dobru pondělní duel s Laziem.

Catania - AC Milán 1:3 (13. Castro - 20. Montolivo, 63. Balotelli, 81. Kaká), Bergamo - AS Řím 1:1 (51. Brivio - 90. Strootman), Cagliari - Sassuolo 2:2 (72. Nene, 87. Sau - 14. Marzoratti, 19. Zaza), Chievo - Livorno 3:0 (36. Rigoni, 56. Théréau, 79. Paloschi), Inter Milán - Sampdoria Janov 1:1 (18. Guarín - 89. Renan)