Uhrin se už prý Viktorii upsal, na „jedničku“ Zemana neměli v Plzni peníze

[hot]AKTUALITA[/hot] O tom, že se novým trenérem Viktorie Plzeň stane Dušan Uhrin mladší, se vcelku ví už od pátečního Mikuláše, kdy syn kouče vicemistrů Evropy z Anglie 1996 předčasně, ještě před koncem podzimní ligové sezony, ukončil svou spolupráci v gruzínském Dinamu Tbilisi. Jeho odchod do Plzně potvrdil i prezident slavného tbiliského klubu Roman Pipia. Podle našich informací se však Uhrin Plzni již Viktorii upsal! Zdroj efotbalu.cz ovšem tvrdí, že Uhrin byl původně pro Plzeňské až dvojkou. Vedení Viktorie preferovalo Itala českého původu Zdeňka Zemana, o nějž prý mělo vskutku velký zájem, vše ovšem ztroskotalo na financích.

Uhrin se už prý Viktorii upsal, na „jedničku“ Zemana neměli v Plzni peníze
Vrba má mít za národní tým půl milionu měsíčně. Je to správné, nebo až příliš?

„Zeman byl pro Plzeň jednoduše drahý. Stále ještě mu běží platná, předčasně vypovězená, smlouva v AS Řím, která mu zaručuje milion eur ročně. To je po zásahu České národní banky 27 milionů až 28 milionů korun za rok. A viktoriáni mohli Zmenaovi nabídnout jen sedm milionů korun ročně, ten více než dvacetimilionový rozdíl je značný,“ prozradil zdroj efotbalu.cz.

Dušan Uhrin mladší navíc projevil o práci v Plzni eminentní zájem, což plzeňskému vedení situaci hodně usnadnilo. Ostatně bylo to cítit i z vyjádření tbiliského klubového prezidenta.

„Dušan Uhrin svou práci u nás v Dinamu končí a vrací se do své rodné země. Měl u nás sice ještě půl roku platnou smlouvu, ale když vezmeme v potaz, že se vrací do Česka, kde se stane hlavním trenérem velmi úspěšného a populárního klubu, museli jsme mu jeho předčasný odchod umožnit,“ prohlásil Roman Pipia na klubových stránkách Dinama Tbilisi.

„Když se vám naskytne taková možnost, musí každý člověk učinit ve své kariéře krok vpřed. Díky,“ zdůvodnil pak své rozhodnutí pro web Dinama Tbilisi Dušan Urhin mladší.

Údajně pro něj měli původně Plzeňští připravenu smlouvu na dva a půl roku, uvidíme, jaká nakonec bude finální podoba kontraktu. Před úterním důležitým zápasem 6. kola základní skupiny Ligy mistrů s CSKA Moskva, v němž jde o 3. místo a tedy o postup do jarní vyřazovací části Evropské ligy, nechtělo vedení Viktorie o podrobnostech kolem nového trenéra příliš hovořit, to bude na pořadu dne zřejmě až po úterku. Jisté je, že Vrbův realizační tým by měl zůstat nezměněn. Pouze asistent Karel Krejčí odchází rovněž k národnímu týmu, takže na tomto jediném místě dojde k doplnění.

Lepší Uhrin v hrsti, nežli Zeman na střeše?


Uhrin se do české Gambrinus ligy vrátí po čtyřech letech. Začínal jako trenér Slavoje Vyšehrad, později působil i jako sportovní ředitel v pražské Slavii. Největších úspěchů dosáhl v Mladé Boleslavi, kde v sezoně 2005/2006 skončil se středočeským týmem na historickém druhém místě, postoupil do kvalifikace Ligy mistrů a pak přes slavný Olympique Marseille do základní části Pohru UEFA (dnes Evropské ligy). Jeho domácí ligová bilance zní: 127 utkání – 51 výher – 38 remíz – 38 porážek.

A názor efotbalu.cz na Uhrinův příchod? Lepší vyzkoušený levnější vrabec v hrsti, nežli zajímavý, ovšem rizikový a drahý holub na nejisté střeše. Zdeněk Zeman by byl jistě pro Gambrinus ligu velikým oživením, o českou nejvyšší soutěž by se zároveň zvýšil zájem v zahraničí. Ovšem místní poměry by se solitérovi Zemanovi nemusely zamlouvat, a kdyby pak neměl ihned výsledky a předčasně by skončil, zbyla by plzeňskému klubu obří finanční „pálka“ na hrbu. Dušan Uhrin junior patří k nejtalentovanějším a nejschopnějším tuzemským trenérům současnosti.

Po Pavlu Vrbovi to ovšem nebude mít vůbec jednoduché, ovšem jak tvrdí zdroj eftotbalu.cz, o tuhle funkci velmi stál, tak nechť se ukáže.

Pavel Procházka, šéfredaktor magazínu HATTRICK

Mohlo by zajímat:

Liga Mistrů? Malé kluby hoří jako papír

2 místa v Lize mistrů? Plzeň a Liberec hrají i o budoucnost


[img id="19221"]