Mezinárodní turnaj žen podporuje Uličný i Haindlová

Mezinárodní turnaj žen podporuje Uličný i Haindlová

V Olomouci probíhají závěrečné přípravy na již třetí ročník mezinárodního halového turnaje žen Christmas Cup 2013, který se uskuteční v sobotu 14. prosince.

2 místa v Lize mistrů? Plzeň a Liberec hrají i o budoucnost

Myšlenka uspořádat tento turnaj vznikla v polovině roku 2011, protože podobných akcí, díky kterým by se povědomí o ženském fotbale rozšířilo, v České republice nebylo mnoho. Proto na půdě klubu 1. FC Olomouc vznikl koncept kvalitního utkání s předními celky ženské fotbalové ligy ČR a jiných evropských zemí.

Letošního ročníku turnaje se zúčastní týmy z České republiky, Slovenska, Polska a Rakouska. Mezi předními celky budou účastníci Ligy mistryň Union Nové Zámky a Sparta Praha, dále z první ligy Baník Ostrava a účastnici II. ligy z České republiky a ze Slovenska.

Turnaj se koná pod záštitou RNDr. Jana Holpucha, Ph.D., primátora města Olomouc, a Komise fotbalu žen FAČR, partnerem turnaje je SK Sigma Olomouc. Turnaj se těší stálé podpoře Johna Uličného, který je jeho váženým patronem, a nově jej podpořila také Česká asociace fotbalových hráčů, která prostřednictvím spolupracující americké společnosti věnuje výherkyním chrániče.

„Jsme velice rádi, že můžeme podpořit takový úspěšný projekt, do kterého se nejen zapojují týmy ze sousedních států, ale o který projevily zájem také celky z Ruska a Kazachstánu. Věřím proto, že tento mezinárodní halový turnaj nejen pomůže ženskému fotbalu v České republice, ale také zvýší jeho povědomí v zahraničí,“ uvedla Markéta Haindlová, předsedkyně České asociace fotbalových hráčů.

Celý turnaj bude možné sledovat u televizních obrazovek přes přímý přenos na serveru TV COM.

V Brazílii pálila policie do fanoušků, aby je vůbec zkrotila. To zas bude MS...