Rabušic do Slavie? Rambo možná hrál za Liberec naposledy

[hot]EXKLUZIVNĚ[/hot] Podle dobře informovaných zdrojů našich kolegů z Hattricku má o střelce a reprezentačního útočníka Slovanu Liberec Michaela Rabušice (nar. 17. 9. 1989), jenž svou brankou v Estorilu rozhodl o postupu Severočechů do jarní play off Evropské ligy, velký zájem pražská Slavia.

Rabušic do Slavie? Rambo možná hrál za Liberec naposledy
Klobouk dolů před Karišikem a Frýdkem, prohlásil hrdý Kováč

Červenobílí pořádají ve čtvrtek 19. 12. valnou hromadu, na které by se mělo rozhodnout o vstupu avizovaného ruského partnera spojeného údajně s firmou Lukoil. Pak by patnáct milionů korun, což je údajná Rabušicova cena na trhu, nemělo být problémem. Problémem však může být (ne)zájem hráče, který by z celku hrajícího v Evropské lize přestoupil do týmu bojujícího o záchranu v Gambrinus lize.

Na druhou stranu, pokud jde o sezonu 2014/2015, má Slavia paradoxně větší šance vstoupit do pohárové Evropy než Slovan Liberec, který z domácího poháru už vypadl a v ligové soutěži nabral dosti velkou ztrátu. Slávisté se naopak dostali do čtvrtfinále Poháru České pošty, kde je na jaře čeká Zbrojovka Brno.

Koubek: Kdo chce vidět pozitiva, vidí je. Kdo nechce, tak nevidí

Zatím není jisté, zda Rabušic o údajném zájmu Slavie vůbec ví. Po vítězném duelu v Estorilu v noci ze čtvrtka na pátek pro deník Sport prohlásil: „Co pro Liberec znamená postup do jarní fáze Evropské ligy? Na to se musíte zeptat sportovního ředitele Honzy Nezmara a majitele klubu pana Karla. Pro nás to znamená dva zápasy navíc. Ale doufám, že jsme klubu pomohli, zviditelnili ho a uvidíme, co bude na jaře.“

Ano, uvidíme, co bude na jaře. Zviditelní Michael Rabušic i pražskou Slavii?

Úspěchy českých zástupců téměř jistě zařídily dvě místa v LM