Real Madrid zachraňoval remízu, Neymar vystřelil výhru Barcelony

Real Madrid nečekaně zaváhal na půdě provinční Osasuny a pouze s ní remizoval 2:2. Na čelo tabulky tak ztrácí už pět bodů, jelikož Barcelona ve večerním střetnutí nezaváhala proti Villarrealu.

"Bílý balet" hrál od konce prvního poločasu bez vyloučeného kapitána Sergia Ramose, přesto dokázal smazat dvougólové manko. V 45. minutě snížil Isco a deset minut před koncem vyrovnal Pepe. To už byl poměr hráčů na trávníku vyrovnaný, neboť domácí přišli rovněž po druhé žluté kartě o Silvu.

Nejlepší střelec španělské ligy Cristiano Ronaldo osmnáctý gól v sezoně nepřidal, přispěl jen asistencí u první branky Realu. I proto madridský celek nenavázal na předchozích pět výher, při kterých nasázel soupeřům dohromady 24 branek.

Letní hvězdná posila Gareth Bale, který se v minulém utkání s Valladolidem blýskl hattrickem, byl tentokrát už v 55. minutě střídán.

Barcelona vedla v utkání s Villarrealem po půlhodině, kdy zahrál rukou ve vápně obránce Mario Gaspar a Neymar z penalty zamířil přesně k levé tyči. Po změně stran ale vyrovnal hlavou po rohovém kopu obránce Mateo Musacchia. Utkání rozhodl v 68. minutě opět Neymar, který po přihrávce Alexise Sáncheze dorazil míč do odkryté branky.

Brazilský útočník tak po hattricku v Lize mistrů do sítě Celticu zaznamenal ve dvou zápasech pět branek. Villarreal podruhé za sebou ztratil body a zůstává na pátém místě, bod za Bilbaem.

Španělská fotbalová liga - 16. kolo:

Pamplona - Real Madrid 2:2 (16. a 39. Riera - 45.+1 Isco, 80. Pepe), Vallecano - Granada 0:2 (35. Rico, 89. Riki), FC Barcelona - Villarreal 2:1 (30. z pen. a 68. Neymar - 48. Musacchio)