O Hušbauera je zájem. Zmiňován je i rozjetý Everton...

Český reprezentační záložník Josef Hušbauer už by za jistých okolností jaro v Gambrinus lize začínat nemusel. V Evropě je o něj údajně zájem v Anglii, Německu i v Belgii.

O Hušbauera je zájem. Zmiňován je i rozjetý Everton...
Vrba už si vybral druhého asistenta. Je jím Svoboda ze Sparty

Třiadvacetiletý středopolař s minulostí v Příbrami či Baníku Ostrava už měl údajně před pár měsíci odmítnout jednu nabídku z italské Serie A. Nyní se o něj má ucházet Everton, který na ostrovech bojuje o poháry a je to tým, který má na svém kontě nejméně proher ze všech a společně se Southamptonem ho zdobí také nejlepší defenzivní činnost. Na Letné ho měli v minulosti sledovat skauti kouče Roberta Martineze a podle jistých zdrojů se jen čeká na oficiální nabídku.

"Zájem Evertonu by nás potěšil, je to velký klub z Premier League. Zatím ale nechci podporovat spekulace, protože přestupové okno se ještě neotevřelo. Je však fakt, že se o Josefa zajímají velké kluby. Zájem je také v Německu nebo Belgii. Když někdo dá devět gólů, tak je zájem o takového hráče logický. Jenže první i poslední slovo bude mít Sparta, se kterou tohle musíme prodiskutovat, než budu moci něco konkretizovat," prohlásil na stránkách isport.blesk.cz středopolařův agent Ondřej Chovanec, jehož klientovi podzimní část vyšla a je aktuálně nejlepším střelcem svého mužstva s devíti brankami a pěti přesnými přihrávkami.

Matějovský? Vybírá se řešení...

Na Letné však zatím žádný zájem nezaznamenali: "Momentálně žádnou nabídku neregistrujeme, ale vím, že v evropském fotbale jméno Josefa Hušbauera dobře znají," citoval Deník Sport sparťanského mluvčího Ondřeje Kasíka.

Svěřenec Vítězslava Lavičky odehrál za nejslavnější český celek přes sedmdesát ligových zápasů, v sezóně 2011/2012 si dokonce připsal i čtyři starty za tehdejší druholigové béčko. Žádnou trofej však zatím nevybojoval - v lize skončil jeho tým dvakrát druhý a také v Poháru České pošty Spartě nevyšlo finále.

Hašek: Snažíme se do hráčů dostat styl, jakým hraje Dortmund


[img id="42815"]