Frťala: Nechci být rychlokvaškou, na ligu není vhodná doba

K největším překvapením podzimního průběhu Fotbalové národní ligy nepatřilo pouze Nádvorníkovo Táborsko, ale i Frťalovův Varnsdorf. Zdenko Frťala, který už jako kouč sbíral zkušenosti v Teplicích, Spartě, Čáslavi či Ružomberoku, si získává stále více respektu a na pořadu dne může být podle některých hlasů i vyzkoušení Gambrinus Ligy. Sám třiačtyřicetiletý trenér však mezi českou elitu nikterak nespěchá, Proč? Více se dozvíte z rozhovoru, který poskytl stránkách fnliga.cz.

Frťala: Nechci být rychlokvaškou, na ligu není vhodná doba
Jarolím v Budějovicích skončil. Jeho rozhodnutí, řekl Poborský

O trenérských cílech...


"Mým mottem je, že všechno se každému jednou vrátí, ať v dobrém nebo ve zlém. Já jsem již několikrát říkal, že nechci být tzv. rychlokvaška. To je takový výraz pro trenéry, kteří po půl roce v uvozovkách kvalitní práce hned letí do ligy. Tady ty kroky já nepreferuji. Právě naopak si myslím, že když člověk bude trpělivě čekat, tak ta šance dřív nebo později přijde. Pak už záleží jen na daném trenérovi, jak si s tím poradí. Pro mě je samozřejmě cílem jednou trénovat ligu. Zatím jsem však spokojený, že plníme cíle, které máme ve Varnsdorfu. To je pro mě v současné situaci prioritní."

O případné zimní nabídce z nejvyšší české soutěže...


"Já už jsem se vyjádřil při sezení s našim prezidentem, že kdyby přišla nabídka z ligy, tak teď neodejdu. Myslím, že to není vhodná doba. To samé jsem říkal před rokem, když byly nabídky. Nyní se zase něco děje, ale já nejsem ten, který by v takové situaci odešel."

O současné třetí příčce Varnsdorfu...


"S umístěním samozřejmě v klubu panuje spokojenost. Možná jsme mohli mít o dva, tři body více. Ale uvědomujeme si, že i když jsme do soutěže vstupovali s vyššími ambicemi než minulý rok, a úvod nám letos nevyšel, tak jsme od sedmého kola neprohráli. S tím jsme určitě spokojeni."

O větší úspěšnosti venku než na domácí půdě...


"Myslím, že to bylo způsobeno hlavně úvodem podzimu, kdy jsme nebyli schopni proměňovat velké brankové příležitosti a soupeř nás trestal z ojedinělých akcí. Třeba s Karvinou nebo Českými Budějovicemi jsme byli v zápase jasně lepší. Nebyli jsme ale bodově stoprocentní a to podle mě v té tabulce doma/venku sehrálo svoji roli."

O nejsilnější a nejslabší stránce jeho výběru...


"Největší sílu jsem viděl v tom, že máme velice vyrovnaný kádr. Kterýkoliv hráč z lavičky je schopný nahradit hráče základní sestavy, ať před zápasem, tak v jeho průběhu. Mezi negativa řadím to, že jsme nezvládli výsledkově úvod soutěže. Pořád je tady ale další spousta negativ a pozitiv, takže máme v zimě na čem pracovat."

O postu, který potřebuje posílit nejvíce...


"V úvodu jsme měli největší problémy na pozici levého obránce, ale příchodem Matěje Končala se nám tento post podařilo stabilizovat. Jako každý tým ve druhé, ale i první lize bychom si ještě představovali klasického zakončovatele. To si myslím, že je nejenom náš problém, ale všeobecně."

Postup je naším cílem až v příští sezóně, tvrdí kouč Žižkova


Zlín potvrdil Pulpita, ve vedení však došlo k zemětřesení...


Nádvorník: Mediální zájem vykonal našemu týmu dobrou službu