Jak se dařilo Čechům na Slovensku - kdo zářil a kdo nikoliv?

Slovenská Corgoň liga se rozhodně nějakým honosným postavení v rámci evropských ligových soutěží chlubit nemůže, čemuž odpovídá i aktuální postavení v evropském klubovém koeficientu, přesto může být pro řadu českých fanoušků středem zájmu. Důvodem je počet tuzemských hráčů. Na podzim jich do bojů v nejvyšší soutěži našich federálních bratrů zasáhla celá řádka. Jak se jim vedlo?

Jak se dařilo Čechům na Slovensku - kdo zářil a kdo nikoliv?
Lačný prý odmítl Thun. Kdo ho po vydařeném půlroce chce?

Zřejmě nejvíce zaujal Pavel Fořt. Zkušený fotbalista z líhně Plzně se po delší době ukázal na prvoligové úrovni a v dresu vlajkové lodi slovenského fotbalu, Slovanu Bratislava, nasázel deset branek. Ve střelecké tabulce celé soutěže se nachází hned za trojicí Lačný, Kana, Malec, kteří mají na někdejší velký talent české kopané jednogólový náskok. Slovenskou metropoli si užívá také Jiří Kladrubský, jenž patří do základu Belasých.

Ve výborném světle se ukazoval Milan Jirásek. Toho do Senice zapůjčila Sparta a zde mladík ukazuje, co se naučil v mládežnických kategoriích Interu Milán. Naskočil do osmnácti duelů, vstřelil tři branky a jedna se dokonce ucházela o vítězství v anketě gól měsíce srpna.

Na Slovensku padaly za korupci tresty od 14 až na 25 let

Vůbec nejvytěžovanějším internacionálem byl Jan Kalabiška. Ten stejně jako Erich Brabec, Pavel Čermák, Petr Pavlík, Jaroslav Diviš, Martin Zeman, Alexandr Jakubov a výše zmíněný Jirásek obléká trikot Senice.

Už teď je jasné, že o některé tuzemské spoluhráče přijde. Pavel Čermák míří do Hradce, s dvojicí zapůjčenou ze Sparty Zeman – Jakubov už vedení nepočítá, o Pavlíka je zájem v Polsku. Také Brabec byl v létě spojován se Slavii, uvidíme tak, kdo bude na jaře pomáhat Senici k lepšímu než současnému čtvrtému místu.

V Dunajské Stredě momentálně řeší trochu jiné než fotbalové problémy. Za korupci byl potrestán také jeden z Čechů Tomáš Huber. Už tak nepomůže z poslední pozice v tabulce. O tu se na podzim „zasloužili“ také Dušan Nulíček, Lukáš Matůš, logicky ale díru do světa neudělali.

Část podzimu si na pozici jedničky Dukly Banská Bystrica užil bývalý mládežnický reprezentant Dominik Rodinger, nyní však musí hledat nové angažmá, dále s ním v armádním klubu nepočítají.

Chovanec míří do Corgoň ligy, jakou práci přijal?

Spolu s Dunajskou Stredou na dně tone Nitra. Ta má shodou okolností také slušnou českou enklávu. V obraně muziku tvrdili Hála s Kaspřákem, na hrotu se snažili Kutra a Ševčík.

Slušně si v Myjavě vede mladík Daniel, který se s malým klubem usadil na 5. místě Corgoň ligy. Podzim si v Trnavě osladil třemi góly Tomáš Poznar, na jaře ho nejspíš čekají galeje pod trenérem Pulpitem zpět ve Zlíně.

Na Čechy nesází ve Zlatých Moravcích, Košicích, Trenčíně, ani Ružomberoku. V zimě se dá opět očekávat živých ruch na trati Čechy – Slovensko.

Na Slovensku si přáli větší návštěvy i více gólů. Povedlo se?