Dvě ztráty Neapole: Body i Reina

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Hráči Neapole remizovali v italské lize v Cagliari 1:1 a propásli možnost dotáhnout se na druhý AS Řím. Zápas navíc kvůli zranění nedohrál gólman Pepe Reina. Španělský brankář, který přišel na jih Itálie v létě z Liverpoolu, se zranil krátce před přestávkou po souboji s útočníkem Marcem Sauem. Mezi tyčemi jej nahradil Rafael Cabral.

V první půli Reina inkasoval, když v deváté minutě obrana hostů chybovala, míče se zmocnil Davide Astori a jeho přízemní centr napálil z voleje do branky Brazilec Nene. O deset minut později byl v pokutovém území faulován Goran Panděv a nařízenou penaltu proměnil Gonzalo Higuaín, který se tak devátou trefou v ročníku osamostatnil v čele klubových střeleckých statistik.

Hosté po remíze zůstali na třetím místě. Pokud AS Řím zvládne nedělní duel s Catanií, může jejich ztráta na tým z hlavního města narůst na pět bodů.