Toni pomohl zničit Lazio, Juventus i Řím se blýskly 4 góly

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Hráči Juventusu v italské lize přišli o osmizápasovou sérii neprůstřelnosti, v Bergamu ale zvítězili jasně 4:1 a uhájili pětibodový náskok v čele tabulky. Druhý AS Řím vyhrál doma 4:0 nad Catanií, za kterou odehrál celý zápas záložník Jaroslav Plašil. Inter zdolal díky pozdní brance v milánském derby konkurenční AC 1:0.

Komu v Miláně zvoní hrana? Pět hráčů, kteří si možná sbalí kufry!

Juventus předchozích osm duelů vyhrál s čistým kontem, dnes ale Gianluigiho Buffona po čtvrthodině prostřelil se 160 centimetry nejmenší hráč italské ligy Maximiliano Moralez. Argentinský záložník Atalanty vyrovnal na 1:1, "Starou dámu" předtím poslal do vedení v šesté minutě jeho krajan Carlos Tévez.

Svěřencům trenéra Antonia Conteho v Bergamu vyšel i úvod druhé půle, hned v její první minutě rozhodl utkání po přihrávce Fernanda Llorenteho záložník Paul Pogba. Na pohodlné vítězství 4:1 pak výsledek upravili v závěru Llorente a Arturo Vidal.

Milánské derby s pořadovým číslem 222 tentokrát nebylo zápasem o čelo tabulky, ale spíš soubojem trápících se celků. Inter z posledních deseti utkání vyhrál jen tři a v tabulce měl propastný osmnáctibodový odstup na Juventus. Soupeř vyhrál ve stejném období ještě o jeden duel méně.

Na San Siru byli zpočátku nebezpečnější hráči "Rossoneri", ale nevyužili ani ty nejvýraznější šance, do kterých se dostával bývalý útočník Interu Mario Balotelli. V závěru se nadechl k náporu soupeř a nakonec vstřelil rozhodující branku zásluhou patičky Rodriga Palacia.

V nervózním nastaveném čase byl za zákrok mimo hru vyloučen záložník AC Sulley Muntari. Inter následně ubránil soupeřovy standardní situace a už popáté v řadě v lize v derby neprohrál.

AS dostal proti Catanii do vedení stoper Mehdi Benatia, který se trefil zblízka po rohovém kopu. Po přestávce pojistili vedení římského celku Mattia Destro a další brankou Benatia, který poprvé v Itálii vstřelil víc než gól v jednom zápase. Deset minut před koncem zpečetil výsledek Gervinho.

Debakl 1:4 na hřišti nováčka Hellasu Verona utrpělo Lazio, Fiorentina díky pozdní brance nejlepšího střelce ligy Giuseppeho Rossiho vyhrála 1:0 na hřišti Sassuola. Rossi má na kontě 14 branek, druhý Tévez z Juventusu o tři méně.

Boloňa po šesti zápasech vyhrála, když zdolala 1:0 FC Janov. Podle spekulací italských médií ale i tak přijde v krátké zimní přestávce o místo kouč Stefano Pioli, kterému během duelu vyjádřili podporu fanoušci, ale i hráči tím, že kolem něj před výkopem vytvořili kruh.

Italská liga - 17. kolo:

Boloňa - FC Janov 1:0 (57. Diamanti)
AS Řím - Catania 4:0 (18. a 59. Benatia, 55. Destro, 80. Gervinho)
Bergamo - Juventus Turín 1:4 (15. Moralez - 6. Tévez, 46. Pogba, 75. Llorente, 79. Vidal)
FC Turín - Chievo 4:1 (45.+2 a 65. Immobile, 80. Vives, 90.+3 Cerci - 9. Théréau)
Hellas Verona - Lazio Řím 4:1 (5. a 78. Toni, 44. Iturbe, 63. Romulo - 27. Biglia)
Sampdoria Janov - Parma 1:1 (44. Éder - 64. Lucarelli)
Sassuolo - Fiorentina 0:1 (82. Rossi)
Inter Milán - AC Milán 1:0 (86. Palacio)

Dvě ztráty Neapole: Body i Reina