Horváth: Který tým v lize se snaží víc útočit? Žádný

Horváth: Který tým v lize se snaží víc útočit? Žádný

Až budou jarní boje v Gambrinus lize směřovat do finiše, plzeňský tvůrce hry Pavel Horváth bude slavit devětatřicáté narozeniny. Ani jaro 2014 však nemusí být jeho posledním - podle svých slov z rozhovoru pro idnes.cz by se bývalý hráč Sparty, Slavie, Jablonce, Teplic, Kóbe, Sportingu Lisabon či Galatasaraye Istanbul cítil i na další soutěžní ročník 2014/2015.

Motivace už se hledá hůře, přiznal veterán Blažek

Ve zbylých čtrnácti kolech povede tým kolem jeho osoby nový trenér Dušan Uhrin mladší. Jak to bude s jeho pověstnými vtípky a fórky na nového člena kabiny? "Asi chvíli počkám, protože se musíme poznat. Ale nepředpokládám, že by se atmosféra v kabině nějak výrazně změnila. Nanejvýš v tom, že každý trenér má jinou přípravu, jiné zvyky, vyžaduje od mužstva jiné chování. Čekáme, s čím přijde pan Uhrin," uvedl ve zmíněném interview pro idnes.cz odchovanec pražské Sparty, který přišel do Plzně v roce 2008.

Tip pro Uhrina: Ulovte v létě Matějovského!

Funkční veterán z Doosan arény se vyjádřil i na téma suverénně největšího počtu penalt v první lize. Taková Slavia by Plzni mohla odpískané pokutové kopy závidět: "Samotného mě překvapilo, že těch penalt je skoro třicet za tři roky. Ale na druhou stranu mi řekněte: Který tým v lize se snaží víc útočit? Žádný. Když máte v mančaftu kluky, kteří jsou rychlí, přímočaří, techničtí a zdravě drzí, pak jdete výhodám naproti. Rezek, Jiráček, Pilař, Darida, Petržela, Ďuriš, Rajtoral... Jestli jsou ti hráči tak dobří, že udělají kličku ve vápně, dostanou se do střelecké pozice a obránce je nucený po nich sáhnout, tak sorry! Pokud si projdu všechny letošní penalty, pak se o dvou třech můžeme bavit, jestli se pískat měly. Ale budu se opakovat: ve vápně je útočící hráč chráněný a jakýkoli kontakt je penalta. Už trenér Hřebík, který mě kdysi vedl ve Slavii, poukazoval na statistiky v šestnáctce. Jednou udělal rozbor pohárového zápasu a zdůrazňoval: Podívejte, byli jsme s míčem třicetkrát ve vápně. I když se kvůli špatné efektivitě prohrálo, považoval to číslo za plusové body," pokračoval oblíbenec plzeňských tribun.

Luhový: „Vrba, Paclík a Šádek se chovali jako sedláci.“ Chtěl říci „burani“?

Povídání zabrousilo také do vod blížícího se konce profesionální dráhy. Horváth se však ještě na konec necítí a mohla by ho motivovat také skutečnost, že do členství v Klubu ligových kanonýrů, kam se nepodívala ani řada známých útočníků, mu v současnosti chybí devět přesných zásahů, což je meta, na kterou by během roku a půl mohl mít: "Co mám dělat jiného, když pořád stíhám? Rychlostně nestíhám, to nebudu lhát. Nejsem Ryan Giggs. Naštěstí mi to ulehčují spoluhráči, kteří jsou zvyklí na můj styl hry. Nedokážu to vyčíslit v procentech, ale jak v některých fázích zápasu dokážu pomoct já mužstvu, tak v jiných fázích očekávám pomoc od druhých. Já nehraju složitý fotbal, pokud to jde, tak na jeden dva doteky. Zvlášť ze začátku zápasů, kdy bývá každý soupeř agresivní, se do složitých akcí nepouštím," zakončil na stránkách idnes.cz muž, jenž nosí na zádech číslo 10.

Kolik budou stát Plzeň dvě věže a jak se zvedne kapacita?