Jak se vede stříbrným chlapcům z Hřebíkovy devatenáctky?

V létě roku 2011 si český fotbal připsal poslední větší úspěch na reprezentačním poli. Bylo jím evropské stříbro z turnaje devatenáctiletých. Jak se tehdejším svěřencům trenéra Hřebíka vede dnes?

Jak se vede stříbrným chlapcům z Hřebíkovy devatenáctky?
TOP 5 Čechů, kteří v zimě možná změní dres

Září


Ve velmi dobrém světle se ukazuje Jakub Brabec, tehdejší kapitán výběru. Zranění konkurentů mu letos na podzim pomohly z postu pátého stopera až do základu Sparty Praha a Brabec chytil šanci za pačesy. Výborné výkony podpořené třemi góly, to je vysvědčení blonďatého obránce.

Benjamínek výběru Tomáš Kalas, který spolu s Brabcem vytvořil na mistrovství stoperskou dvojici, to dotáhl nejdále. Dvě celé sezóny v holandské lize mu zajistily místo v Chelsea, kde však zatím strádá, v těžké konkurenci se není čemu divit.

A kometou podzimu Gambrinus ligy se stává …. Pavel Kadeřábek. Právě mladý, donedávna záložník, zaskočil na kraji obrany za trápícího se Pauscheka a slovenského reprezentanta už ho do hry nepustil. Piloval lajnu a nahlas si říká i o zkoušku v reprezentačním áčku.

Spolu s Kalasem je nejdále Ladislav Krejčí. Má na kontě čtyři starty za reprezentační áčko a gól do sítě Turecka. Už teď v zimě si na něj brousí týmy snad z celé Evropy, avšak Sparta svůj poklad prodat nehodlá. Rychlonohý záložník však brzy přeroste Gambrinus ligu a půjde o dům dál.

Možná trošku nenápadný, ale pro Příbram nepostradatelný, Jakub Jugas našel ve středočeském městě uplatnění. Na šampionátu sice ještě patřil Zlínu, nyní se však už druhou sezónu prohání po prvoligových kolbištích. Ke konci podzimu ho zabrzdilo zranění kolene.
[img id="43331"]Hráče v kategoriích "průměr", "podprůměr" a "propadák" najdete na stranách 2, 3 a 4...
[break]

Průměr


Tomáš Koubek střídá lepší období se slabšími. Momentálně je na horské dráze v té dolní polovině. V druholigovém Hradci pouze sedí na lavičce, v brance dostává přednost zkušenější Lindr.

Do ligy se na hostování v Jihlavě začíná prosazovat další člen úžasného sparťanského ročníku 1992 Adam Jánoš. Na Letné mu však jen tak pšenka nepokvete, na jeho post má totiž vedoucí tým tabulky Marečka a Váchu.

Další odchovance Sparty Romana Poloma brzdí zranění. Podzim začal v základní sestavě pražského S po boku Mario Holka, postupně však propadl až do béčka, hlavně kvůli zdravotním lapáliím. Přesto se brzy může posunout výš, rozhodně na to má!

Na hostování ve Slovácku to nebylo ono, a tak Sparta zapůjčila Skaláka pro změnu do Brna a zde začíná ukazovat potenciál, který v něm dřímá. V jedenácti zápasech za Zbrojovku vstřelil dvě branky a stejný počet připravil. Uvidíme, zda na jaře naváže na kvalitní výkony z konce podzimu, pak si ho Sparta zajisté v kádru ponechá.

Tomáš Přikryl dnes patří „pro změnu“ Spartě, avšak nejde o hráče z její líhně. Letenští za něj poslali na Hanou celých patnáct milionů korun a čekali divy. Zvláště, když byl Přikryl se třemi brankami nejlepším střelcem našeho týmu na šampionátu. Jenže ouha, po povedeném startu se zasekl a zdaleka nenaplňuje předpoklady.

Na mistrovství se ukázal také Antonín Fantiš. Ten v zimě změní dres. Trápící se Baník vymění za ofenzivně laděný Jablonec a konečně tak může setřást tlak ze sestupových starostí a fotbalem se bavit.
[img id="41750"][break]

Podprůměr


Obránce Slovácka Tomáš Jeleček vstřelil na turnaji hned dva góly a odehrál plný počet minut, do ligy se ovšem ne a ne pořádně prosadit. Na ligové soupisce je od roku 2009, přesto má na kontě jen osm startů.
Zástupce měla na šampionátu také Viktoria Plzeň. Do Martina Sladkého bylo vkládáno mnoho nadějí, zatím spíše putuje po druholigových štacích. Momentálně válí za Táborsko.

Olomouc poslala do výběru několik tváří a jednou z nich byl obránce Martin Hála. Podzim strávil na Slovensku. Důvod je jednoduchý, Hála zatím nedokázal plně rozvinout svůj talent.

U Vojtěcha Hadaščoka to vypadalo na snovou kariéru, jenže po skvělém startu na ligových kolbištích, mu pšenka ve Slovanu Liberec přestala kvést. Momentálně má do sestavy přes Rabušice na míle daleko a upadá postupně do zapomnění.
[img id="38704"][break]

Propadák


Ve finále vstřelil gól Španělům a v Teplicích si mnulo vedení ruce, jaká hvězda jim v mládeži roste. Jenže Patrik Lácha si pod nohy klacky hází sám špatný přístupem. Největší zklamání celého výběru.

Dvojkou za Koubkem byl na evropském měření sil Jakub Zapletal. Ten má však vůbec problém prosadit se v mateřském Zlíně a na průnik do světového fotbalu to nevypadá.

Mnoho nadějí vkládali do Martina Krause a jeho tvůrčí schopnosti v Ďolíčku a momentálně i u Litavky, ale ten ne a ne očekávání naplnit. Letos v lize nenastoupil ani na minutu.
[img id="34183"]

Jak se dařilo Čechům na Slovensku - kdo zářil a kdo nikoliv?

Staří známí v Turecku. Jak se jim daří?