Jarolím do Gambrinus ligy? Jeho novým působištěm může být Boleslav

Jarolím do Gambrinus ligy? Jeho novým působištěm může být Boleslav

Bývalý úspěšný lodivod pražské Slavie Karel Jarolím by se mohl po několika letech vrátit do Gambrinus ligy. Podle informací iDnes.cz by se měl stát novým trenérem Mladé Boleslavi.

Sedmapadesátiletý kouč strávil poslední roky na několika anabázích v zahraničí, kde vedl postupně Slovan Bratislava či naposledy tým Al Wahda ve Spojených arabských emirátech, ale v současné době je bez angažmá. Jeho nečinnost by však nemusela mít dlouhého trvání.

Ve hře je totiž jeho návrat do české nejvyšší soutěže. Jarolím však nejedná o svém příchodu do Slavie, se kterou v letech 2008 a 2009 získal dva mistrovské tituly, ale do ambiciózní Mladé Boleslavi, která každoročně usiluje o účast v evropských pohárech.

Celek z města automobilů vedl na podzim na trenérské pozici Ladislav Minář, ovšem ten by se měl od nového kalendářního roku věnovat už jen funkci sportovního ředitele a novým hlavním koučem by se stal právě Jarolím.

Holohlavý lodivod by tak mohl v zimní přípravě dostat na starost i svého mladšího syna Davida, který patří k oporám A-mužstva a stabilním členům základní sestavy. Zatímco staršího syna Lukáše už Jarolím trénoval, u Davida by to byla premiéra.