Sparta se pokusí překvapit Slavii! Kdo v derby nastoupí?

V poledne posledního dne roku se již tradičně odehraje silvestrovské derby internacionálů Sparty a Slavie. Osmadvacátého ročníku na umělé trávě Slavie v pražském Edenu by se mělo zúčastnit hned šest nováčků, po třech na každé straně. Slavia se bude snažit potvrdit svou nadvládu v derby, když vyhrála už 18 zápasů včetně toho loňského v poměru 8:5, zatímco Sparta triumfovala jen pětkrát. Čtyřikrát došlo na remízu.

Sparta se pokusí překvapit Slavii! Kdo v derby nastoupí?
Jarolím do Gambrinus ligy? Jeho novým působištěm může být Boleslav

Slavii nově posílí Lukáš Došek, současný vedoucí A-týmu červenobílých Stanislav Vlček a také Rudolf Skácel, který momentálně hledá angažmá. Za Spartu poprvé nastoupí útočníci Marek Kincl s Michalem Pospíšilem a trenér letenské rezervy Martin Hašek.

V brance internacionálů Sparty by měl nastoupit také jeden aktivní ligový fotbalista - Jaromír Blažek z Jihlavy. Jeho spoluhráči budou například Jiří Novotný, Michal Horňák, Vratislav Lokvenc či Libor Sionko. Slávisté počítají s Martinem Vaniakem, Pavlem Kukou, Vladimírem Šmicerem či trenérem Dukly Lubošem Kozlem.

Sparta by chtěla vylepšit výrazně negativní bilanci. Z posledních pěti silvestrovských derby vyhrála jediné, její hráči hlavně věří, že tradiční rivalita půjde stranou a oba týmy budou svou hrou především bavit diváky.

"Hodně se těším, hlavně na setkání s kamarády a bývalými spoluhráči. Možná bych uvítal, kdyby se hrálo v uvolněnější atmosféře. Aby to pro lidi bylo přínosnější a viděli krásný fotbal, na kterém padne deset, patnáct, dvacet gólů... Ať zápas přinese zážitek, ne fauly, vyhecovanost, toho jsme si užili ve svých kariérách dost," uvedl někdejší obránce Sparty Horňák.

Úterní program v Edenu otevře od 11:15 derby veteránů nad 45 let, o hodinu později začne zápas internacionálů nad 35 let. Přímý přenos vysílá ČT Sport.

Sestavy pro derby internacionálů:
Slavia: Lukáš Došek, Tomáš Hunal, Martin Hyský, Jaromír Jindráček, Luboš Kozel, Tomáš Kuchař, Pavel Kuka, Martin Müller, Adam Petrouš, Pavel Řehák, Vladimír Šmicer, Ivo Ulich, Martin Vaniak, František Veselý ml., Stanislav Vlček, Rudolf Skácel.
Sparta: Jaromír Blažek, Milan Fukal, Petr Gabriel, Martin Hašek, Radim Holub, Michal Horňák, Marek Kincl, Vratislav Lokvenc, Antonín Mlejnský, Jiří Novotný, Michal Pospíšil, Libor Sionko, Luděk Stracený.

Švancarova oblíbená pohádka? S čerty nejsó žerty