Titul pro Spartu? Novotný i Sionko ho vidí reálně

Nejlepší kanonýr uplynulých tří prvoligových sezón David Lafata by se měl za pár měsíců dočkat svého premiérového titulu v Gambrinus lize. Tak to alespoň vidí někdejší sparťanské ikony Jiří Novotný, Michal Horňák a Libor Sionko. Na druhou stranu ovšem upozorňují, aby se pětibodový náskok před Viktorií Plzeň nepřeceňoval.

Titul pro Spartu? Novotný i Sionko ho vidí reálně
Jarolím do Gambrinus ligy? Jeho novým působištěm může být Boleslav

Jiří Novotný vidí jedinou kaňku v podobě nečekané ostudy v předkole Evropské ligy: "Pokud jde o letošní podzim, tak rozjezd určitě nebyl podle představ. Nečekané vyřazení z předkola Evropské ligy zanechalo stopu i na výkonech mužstva v ligových utkáních. Chyběla potřebná uvolněnost, která se podepsala i na herním projevu. S přibývajícími zápasy však nastal obrat a většinu zápasů zvládlo mužstvo doslova bravurně. Pětibodový náskok je samozřejmě velice pěkný, ale nic nezaručuje, dá se lehce ztratit. Chce to tedy dál pokračovat na správné cestě, nic nepodcenit a navázat na poslední podzimní výkony, které by zase přinesly očekávané výsledky. Trenér Lavička vytvořil pevnou základní sestavu, mezi jeho svěřenci vládne pohoda na hřišti i v kabině a proto šanci na zisk titulu vidím jako reálnou," uvedl legendární bek a velký sběratel titulů Jiří Novotný.

Michal Horňák zastává názor, že šest ztracených bodů za tři venkovní remízy není až tak mnoho: "Pětibodový náskok před jarní částí je hodně slibný, ale zároveň se nesmí přeceňovat. Někdo si třeba myslí, že mohl být i větší, ale tři remízy venku nevidím jako nevydařená střetnutí. Dobře hrála celá obrana a zlepšila se i ofenzíva, včetně zakončování pohledných akcí. Diváci měli několikrát radost i z větší gólové nadílky, o což se nejednou postaral i střídající žolík Bednář. Sestava má pevný základ a v mužstvu vládne potřebná pohoda. Pokud vím, tak současný tým zůstane pohromadě, odchody Hušbauera a Krejčího zatím nepřicházejí v úvahu, což je správné. A proto si myslím, že současné mužstvo má na to, aby se titul po čtyřech letech zase vrátil na Letnou," pokračoval někdejší český reprezentant Michal Horňák, jenž se na Letnou vrací jako trenér mládeže.

V podobném duchu se vyjádřil také Libor Sionko, který označil uplynulých šestnáct kol slovem nádhera: "Na podzimní vysvědčení dávám čistou jedničku. Vždyť Sparta v třinácti utkáních zvítězila a jen s třemi remízami zůstala bez porážky. To je nádhera. Teď však půjde o to, jak přečká zimní období a v jaké podobě vstoupí do jarního kolotoče. Vím ze zkušenosti, že na zisk titulu někdy nestačil ani větší náskok, než pětibodový. Bylo by optimální, kdyby do odvetných zápasů vstoupila ve stejné formě, v jaké letošní podzim zakončila. Základem pro toužebně očekávané prvenství je zachování současné úspěšné sestavy, což se snad podaří. Jinak trenér Lavička jistě dobře ví, co je potřeba dál zlepšovat, takže věřím, že i na jaře bude mít celá sparťanská rodina opět důvod k radosti," zakončil Libor Sionko, jenž z oslovených fotbalových "důchodců" ukončil profesionální kariéru jako poslední. V roce 2012.

Petrák: Spartu nemám rád


Kováč se v Liberci zatím nedohodl na smlouvě. Změní dres?


[img id="25601"]