Mašek tajně doufal, že doplní Jiráčka s Drobným na soustředění

Mašek tajně doufal, že doplní Jiráčka s Drobným na soustředění

Jako závazek pro svou budoucí kariéru bere Dominik Mašek to, že byl čtyři roky po sobě zvolen nejlepším dorostencem roku v anketě Fotbalové asociace ČR. Rád by potvrdil pověst největšího současného českého talentu, k tomu se však potřebuje nejprve prosadit v bundesligovém Hamburku, kde v 18 letech nastupuje za rezervní tým.

Mašek s Černým opět na trůnu

Mašek jako první český fotbalista vyhrál v anketě Grassroots čtyři roky po sobě a překonal tak i současného reprezentanta Václava Kadlece, kterému se povedlo zvítězit třikrát. "Je to pro mě velká čest a zároveň závazek do budoucna, abych dokázal naplnit důvěru lidí, kteří mě čtyřikrát za sebou zvolili nejlepším dorostencem," řekl Mašek.

Svou sbírku ocenění už nyní může rozšiřovat jen mezi dospělými, protože od letošního roku už není dorostencem. "Příští rok už soutěžit nemůžu. Teď už mě čeká jen Fotbalista roku. Tam kdyby se mi jednou povedlo vyhrát, to by bylo teprve něco. K tomu mám ale ještě dlouhou cestu," prohlásil Mašek.

Už druhým rokem bojuje o šanci v Hamburku, kde se z mládežnických výběrů prosadil do rezervy, hrající čtvrtou nejvyšší německou soutěž. Na podzim odehrál osm zápasů a třikrát se zapsal mezi střelce. "Postupně začínám i trénovat s áčkem, tak uvidíme. Když to půjde hladce, tak si snad jednou bundesligu zahraju," řekl Mašek.

Tajně doufal, že by mohl s prvním týmem ve společnosti Petra Jiráčka a Jaroslava Drobného vyrazit na zimní soustředění a turné po Asii. "Doufal jsem v soustředění, nakonec to nevyšlo. Ale budu na sobě dál pracovat, abych přesvědčil trenéra a příště už mě tam vzal," dodal odchovanec Příbrami.

Cítí, že za dva roky v Hamburku už má v týmu lepší pozici. "Určitě už jsem si nějakou pozici vybudoval a každým měsícem se cítím silnější. Musel jsem hodně zapracovat na fyzické stránce a stále na tom pracuju, protože to mě asi nejvíce omezuje, abych se více prosadil," podotkl Mašek.

Byl by moc rád, kdyby se mu povedlo už na jaře zanechat výraznější stopu v prvním týmu Hamburku a třeba si i připsat bundesligový start. Sám však nespěchá. "Bylo by příjemné, kdybych se v této sezoně dostal do týmu, ale je mi teprve 18 let, takže nespěchám a mám dostatek času, abych se prosadil," dodal Mašek, který nejraději nastupuje na postu podhrotového útočníka.

8 borců, kteří jsou na českém trhu žhavé přestupové zboží

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.