Klein asi vymění Teplice za Ferencváros. A co sezení s Feninem?

S desetičlennou cizineckou legií vstoupí hráči Teplic do zimní přípravy na jarní část první ligy. Třetí tým tabulky v prosinci posílili slovinský útočník Elvis Bratanovič, lotyšský obránce Renars Rode a nigerijský forvard Chukwudi Chukwuma. Ze Stínadel naopak možná odejde stoper Martin Klein, jenž jedná o návratu do Ferencvárose Budapešť.

Klein asi vymění Teplice za Ferencváros. A co sezení s Feninem?
Kisel o Necidovi: Pro mě je to top útočník evropských kvalit

"Už když tam končil, byli jsme domluvení, že pokud dostane zajímavou nabídku ze zahraniční, nebudeme mu bránit," řekl šéf klubu František Hrdlička. "Martin z Ferencvárose odcházel kvůli trenérovi, kterého teď vyměnili," přidal trenér Zdeněk Ščasný.

Další změny by před startem jara kádr potkat neměly. "Odchody nepředpokládáme a na příchody se těžko odpovídá, protože nikdy nevíte, jaká se objeví nabídka. Ale s nikým nejednáme," prohlásil Hrdlička. Klub zatím neuvažuje ani o angažovaní exteplického útočníka Martina Fenina, který nedávno skončil ve Slavii. "Sedneme si spolu a budeme to řešit, ale není to pro nás priorita," uvedl funkcionář.

Rovněž Ščasný se otázkou někdejšího reprezentanta nezabývá. "Jsem rád, že jsme získali ty tři kluky (Rode, Chukwuma, Bratanovič). Měli jsme je vytipovaný, ale dneska nejsou transfery jednoduchý," dodal šestapadesátiletý kouč.

Sparta posily nechystá, Lavičkovi se i tak hlásilo 33 hráčů

Trojice zahraničních posil rozšířila již početnou skupinu cizinců v Teplicích, podle Ščasného to však zásadní komplikace není. "Kromě jazyka je trochu problém s jinou mentalitou, protože jsou věci, kterým cizinci nemůžou rozumět - třeba česká ironie a legrace. Takže když něco řeknete a kabina se zasměje a oni neví čemu, tak je to pro ně nepříjemný," řekl Ščasný. "Ale když umí hrát fotbal, tak je hráči vezmou a ani nepoznáte, jestli máte v týmu Čechy, nebo cizince," dodal.

Teplice do jara vstoupí na překvapivé třetí příčce, klub však kvůli tomu cíle nezměnil. "Od začátku, kdy jsme hráli o záchranu, tvrdím, že musíme mít postupné cíle. Udržet se, doplnit a stabilizovat tým a pak hrát tak, aby chodili lidi. A kdyby to přineslo poháry, bylo by to skvělý," řekl Ščasný.

"Samozřejmě, že vždycky je co zlepšovat, protože kdyby všechno fungovalo tak, jak má, tak vedeme ligu a bude to skvělý. V první řadě bych chtěl zabudovat do týmu nový kluky a najít optimální složení útočné fáze a stoperské dvojice. Také bych se rád vrátil k tomu, co jsme hráli drtivou většinu podzimu," prohlásil Ščasný.

Jarolím o synovi Davidu: On možná zatím neví, co ho čeká