Pět hráčů, kterých by se měl Manchester United zbavit

Takhle špatnou sezonu v Manchesteru United už dlouho nepamatují. "Rudí ďáblové" se trápí a v Premier League ztrácí na čelo tabulky už jedenáct bodů. S tímto postavením není v klubu z Old Trafford spokojený nikdo. Možná by pomohla obměna kádru.

Pět hráčů, kterých by se měl Manchester United zbavit
To si myslí fotbalový expert britské verze Eurosportu Jan Molby. Někdejší dlouholetý dánský reprezentant vybral hned pět plejerů, kteří by měli v kádru Manchesteru United uvolnit místo pro potenciální posily.

Rozloučil by se i s některýmu hráči, kteří hrají za United pěknou řádku let a patřili mezi opory.

Rio Ferdinand


Když před dvanácti lety Rio Ferdinand z Leedsu přestupoval za 18 milionů eur do United, šlo v té době o suverénně nejdražšípřestup obránce v historii.

Třiatřicetiletý stoper po několika zraněních už nemá podle Molbyho takovou výkonnost a riskuje, že znehodnotí své jméno, které si během kariéry vybudoval.

[break]

Patrice Evra


Francouzský reprezentant na Old Trafford přišel před osmi lety stejně jako Nemanja Vidič.

Evra je na postu levého krajního obránce pro tým stále přínosem při útočných akcích, ovšem podle Molbyho klesly jeho výkony při bránění. Šanci by měl dostat komplenější hráč.

[img id="43707"]
[break]

AndersonBrazilský záložník, za kterého United v devatenácti letech vysázeli 20 milionů liber, odehrál v dresu „Rudých ďáblů“ za šest a půl sezony necelé dvě stovky zápasů. Stabilním členem základní sestavy se nikdy nestal.

O odchodu Andersona se uvažuje už delší dobu, nejčastěji se skloňoval Everton.

[img id="43704"]
[break]

NaniTenhle šikovný a rychlý ofenzivní křídelník má potenciál stát se hvězdou jako jeho krajan Cristiano Ronaldo. Takhle se před pár lety mluvilo o Nanim.

Podle názoru Molbyho ale sedmadvacetilý Portugalec potřebuje novou jiskru, které by ho posunula k lepším výkonům. Novou motivaci by mohl najít v novém klubu.

[img id="43703"]
[break]

Javier HernándezJestli to má někdo v současném kádru klubu z Manchesteru obzláště tězké, tak je to právě mexikcý útočník s přezdívkou Chicharito. Neustále musí soupeřit o místo v sestavě s Waynem Rooneym, Robivan van Persiem a Dannym Welbeckem. A všichni tito forvardi jsou produktivnější.

Chicharito nastřílel za tři a půl roku za United celkem 55 gólů.

[img id="43705"]