Berardimu tleská celá Itálie a majitel Juventus si mne ruce

Devatenáctiletý útočník Domenico Berardi se stal druhým nejmladším autorem čtyř gólů v historii italské ligy a prvním hráčem, který vstřelil v jednom utkání čtyři góly do sítě AC Milán. V neděli zařídil nováčkovi Serie A Sassuolu překvapivou výhru 4:3 a také přispěl k tomu, že na lavičce "Rossoneri" skončil trenér Massimiliano Allegri.

Berardimu tleská celá Itálie a majitel Juventus si mne ruce
Allegri v AC skončil. A náhrada?

Berardi, jenž je v Sassuolu na hostování z turínského Juventusu mezi 15. a 41. minutou smazal hattrickem dvoubrankový náskok hostujícího AC a ve 47. minutě korunoval životní večer čtvrtou trefou. Jako teenagerovi se v Itálii něco podobného naposledy povedlo Silviu Piolovi v roce 1931.

"Na tento zápas určitě nikdy nezapomenu, tyhle góly chci věnovat své rodině, přítelkyni, trenérovi Eusebiu Di Francescovi a kamarádovi Francescu Acerbimu," vzpomněl si Berardi na spoluhráče léčícího se z rakoviny varlat.

Rodák z Cariati na sebe upozornil už v minulé sezoně. Za Sassuolo dal v druhé italské lize jedenáct branek, což neušlo pozornosti evropských velkoklubů. Přestože o něj měly zájem Liverpool či manchesterské celky City a United, Berardiho v létě získal Juventus. Obhájce titulu talentovaného střelce v tomto ročníku ještě nechal hostovat v bývalém týmu.

Končit se mu nechce. Jaké úmysly má na klubové úrovni Pirlo?

Berardiho po čtyřbrankovém představení také potěšilo, že pomohl snížit tlak na kritizovaného trenéra Sassuola Di Francesca. Jeho svěřence před nedělním duelem 19. kola tížila série čtyř porážek bez vstřeleného gólu a byli na sestupovém místě.

"V týdnu jsme zažili těžké časy s těmi spekulacemi, jestli kouč odejde, nebo ne. Tahle výhra by tedy mohla být rozhodující v otázce jeho setrvání. Jsme rádi, že jsme ho podrželi, protože nás dovedl do Serie A. Stejně jako hráči má velké srdce," ocenil Berardi.

Trenér Di Francesco svému útočníkovi, který ve 14 ligových duelech této sezony skóroval jedenáctkrát, chválu vrátil. "Berardi jako hráč hodně roste a já mu vždycky věřil," uvedl Di Francesco. "Jsem rád, že všechny naše branky padly po dobré týmové práci spojené s Berardiho pohybem. V minulé sezoně udělal velký pokrok a je úžasné, jak přirozeně se teď dostal do takové formy," doplnil kouč Sassuola.

V milánském táboře naopak po další ztrátě panovala ponurá atmosféra. "Rossoneri" utrpěli sedmou porážku v sezoně a z 11. místa tabulky ztrácejí propastných třicet bodů na vedoucí Juventus. Na lavičce AC v důsledku toho po třech a půl letech skončil trenér Allegri, jenž v roce 2011 dovedl mužstvo k mistrovskému titulu. Berardi tedy jednoho trenéra pravděpodobně zachránil, zatímco druhý i kvůli němu dostal vyhazov.

Video: Juventus dal 3 góly za 7 minut, Milán popravil 4 góly teenager