Před Vaclíkem se údajně otevírají atraktivní zahraniční nabídky

To, že si chce Sparta v nejbližších dnech "proklepnout" dva slovenské brankáře z Košic a Žiliny (Dúbravka, respektive Tofiloski), není náhoda. V případě dosavadní jasné jedničky letenského celku Tomáše Vaclíka má totiž v letním termínu hrozit odchod na západ Evropy.

Před Vaclíkem se údajně otevírají atraktivní zahraniční nabídky
O jaké dva brankáře ze slovenské ligy se zajímá Sparta?

Jak informuje Deník Sport, o někdejšího strážce svatyně Vítkovic či Viktorie Žižkov, který už nakoukl i do reprezentace, je zájem v anglické či portugalské lize. Skloňován je jak portugalský gigant Benfica Lisabon, tak velšský celek Swansea City, na jehož lavičce sedí slavný Michael Laudrup. To jsou dva kluby, jejichž zástupci už se měli přijet na Lavičkova svěřence podívat osobně.

Vaclíkův manažer to s tak velkým předstihem nepotvrdil a je to logické. Cíl klubu pro nejbližší měsíce je jasný: "Žádná konkrétní jednání teď ale určitě neprobíhají. Tomáš je momentálně ve Spartě spokojený a podobné záležitosti neřeší. Chce získat titul, oslavit ho s týmem, na druhou stranu každý fotbalista by byl rád, kdyby se před ním objevily zajímavé nabídky," citovaly stránky isport.blesk.cz Davida Nehodu.

Jasný je i postoj samotného podzimního půlmistra, který řeší pouze aktuální období před útokem na titul a to čtyřiadvacetiletý brankář učitě Generali arenu neopustí: "Co může být v létě, je pouze spekulace. Víme, že Tomáše sledují zahraniční kluby, ale soustředíme se teď především na naše sportovní cíle a nehodláme kádr oslabovat," vzkázal na stránkách Deníku Sport tiskový mluvčí slavného pražského "S" Ondřej Kasík.

Za poslední rok a půl odchytal Vaclík v Gambrinus lize úplně všechno - v ročníku 2012/2013 tedy zasáhl do třiceti utkání a v aktuální sezóně zatím stál mezi třemi tyčemi šestnáctkrát.

Koubek: Kouči Evertonu se dokonce líbili i někteří naši hráči


Bony před Ibrahimovičem a hned za Messim a Ronaldem


[img id="40734"]