Dukla roznesla Táborsko a postoupila, Malý zkolaboval

[tag]TIPSPORT LIGA[/tag] Hráči Dukly v sobotu v Edenu porazili 5:2 druholigové Táborsko a bez ztráty bodu postoupili ze skupiny B do Final Four Tipsport ligy. Stínem na výhře Pražanů byl kolaps Petra Malého, který ve 20. minutě při ošetřování na hřišti omdlel a musel být převezen sanitkou do vinohradské nemocnice. Stav devětadvacetiletého záložníka je nyní stabilizovaný a čeká ho série podrobných vyšetření.

Viktoria míří do Turecka. Prověří nás kvalitní soupeři, předesílá Uhrin

Malého na hřišti nahradil Luboš Kalouda a nakonec se dvěma góly podílel na vítězství. Poprvé se trefil po pohledné akci v 41. minutě a v 87. minutě uzavřel střelecký účet utkání, když jeho přízemní centr skončil až v brance Táborska.

"Nyní je pod dohledem lékařů a s rodinou. Jeho stav je stabilizovaný. Petr bude absolvovat několik vyšetření," uvedla Dukla na svém webu. Příčiny Malého kolapsu zatím nejsou známy.

"Vždy, když podobnou věc vidí člověk v televizi, tak si myslí, jak je od toho daleko, pak když takto zůstane ležet v osmé minutě náš hráč... Nic příjemného to není a samozřejmě je teď nejdůležitější, aby byl Petr v pořádku. Strašně moc mu přeji, aby se z toho co nejrychleji dostal," řekl trenér dejvického mužstva Luboš Kozel.

K vítězství Dukly, která se už může chystat na play off 24. a 25. ledna v Berouně, střelecky přispěli také Róbert Koval, Zbyněk Pospěch a Josef Marek. Za Táborsko skórovali Miljan Vukadinovič a Lukáš Turek.

Ve skupině C si Brno poradilo 2:1 s Olomoucí a do odpoledního utkání s lídrem tabulky Jihlavou tak nastoupilo s nadějí na postup do semifinále. Vysočina však díky výhře 3:0 zvítězila i ve třetím utkání v soutěži a zajistila si místo ve Final Four.

Skupina A (UMT Eden):

Pardubice - Slovan Liberec 2:0 (1:0)

Branky: 5. Fusek, 63. Kim Te-won.

Bohemians Praha 1905 - České Budějovice 2:2 (1:1)

Branky: 1. Lietava, 90. Klavík - 35. Hanzlík, 57. Klesa.
Sestava Bohemians 1905:
I. poločas: Gabriš - Pauschek, Cseh, Šmíd, Kalina - Moravec, Krch, Budínský, Jindřišek, Orolín - Lietava.
II. poločas: Gabriš - Růžička, Cseh, Šmíd, Kolář - Jeremenko, Rada, Hora, Jindřišek, Bartek - Klavík. Trenér: Weber.

Dukla Praha - Táborsko 5:2 (3:1)

Branky: 41. a 87. Kalouda, 23. Koval, 45.+8 Pospěch, 52. Marek - 45.+4 Vukadinovič, 54. Turek.

Tabulka:
1. Dukla Praha 3 3 0 0 13:4 9
2. Táborsko 3 2 0 1 6:6 6
3. Žižkov 2 0 0 2 3:6 0
4. Slavia Praha 2 0 0 2 0:6 0

Dukla postoupila do Final Four v Berouně (24. a 25. ledna).

Skupina C (Brno - Ivanovice):

Zbrojovka Brno - Sigma Olomouc 2:1 (1:1)

Branky: 30. Kroupa, 74. Zavadil - 40. Mikuš.

Brno: Doležal - Keresteš, Pernica, Janotka, Sedlák - Šural (64. Pazourek), Glaser, Zavadil, Schuster - Kroupa, Skalák. Trenér: Kotal.
Olomouc: Zlámal - Hladík (46. Hála), Simerský (46. Dreksa), Škerle, Vepřek - Schmidt, Plšek, Richter (55. Tomeček), Karaš, Falta - Mikuš. Trenér: Psotka.

Zbrojovka Brno - Vysočina Jihlava 0:3 (0:1)

Branky: 11. Mešanovič, 55. Kosak, 79. Marcin z pen.

Brno: Petr - Buchta, Avdič, Košťál, Hyčka - Kunc, Fischer, Šumbera, Lutonský - Vávra, Markovič. Trenér: Kotal.
Jihlava: Hanuš - Mikula, Karlík, Krejčí (46. Kryštůfek), Šilinger - Masopust, Marek, Jungr, Kosak - Marcin, Mešanovič. Trenér: Rada.

Tabulka:
1. Jihlava 3 3 0 0 8:1 9
2. Znojmo 2 1 0 1 2:4 3
3. Brno 3 1 0 2 2:5 3
4. Olomouc 2 0 0 2 1:3 0

Jihlava postoupila do Final Four v Berouně (24. a 25. ledna).

Skupina D (Ostrava - Vítkovice):

Frýdek-Místek - Třinec 3:3 (2:1)

Branky: 3. Kovařík, 33. vlastní Paleček, 73. Mozol - 14. Gulajev, 64. Gavlák, 74. Čelůstka.

Baník Ostrava - Karviná 1:2 (0:1)

Branky: 48. Krmenčík - 10. Vaněk, 69. Hottek.
Sestava Ostravy:
I. poločas: Pavlenka - Zawada, Frydrych, Baránek, Sukup - Lukeš, Mensah, Kukec, Farran - Ciku - Krmenčík.
II. poločas: Macej - Foltyn, Kaša, Stronati, Vengřinek - Azevedo, Droppa, Farran, Mensah, Holzer - Krmenčík (60. Kraut). Trenér: Komňacký.