AS nezaváhal, Juventus však dál válcuje soupeře

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Hráči Juventusu Turín zdolali v italské lize Sampdorii Janov 4:2 a dál vedou tabulku o osm bodů před AS Řím. Tým z hlavního města uspěl v domácím zápase s Livornem 3:0. Předposlednímu Livornu nepomohl k bodům ani nový trenér Attilio Perotti a hosté utrpěli pátou porážku v řadě. Na poslední místo je může poslat bodový zisk Catanie v nedělním utkání s Fiorentinou.

AC Milán bez Kaká a Balotelliho se prodral mezi nejlepších osm

Obhájce titulu Juventus se dostal do vedení v 19. minutě, kdy Arturo Vidal vyzrál na ofsajdovou past a přihrávku Paula Pogby lehce usměrnil k levé tyči. Za dalších pět minut už to bylo 2:0 díky hlavičce Fernanda Llorenteho po rohovém kopu. Španělský útočník se ve dvou zápasech trefil už potřetí.

Hosté utkání zdramatizovali v 38. minutě po vlastní brance Andrey Barzagliho, ještě do přestávky ale vrátil "Staré dámě" dvougólové vedení z penalty znovu Vidal, který byl předtím sám faulován. Šestadvacetiletý chilský reprezentant tak ztrácí s deseti góly jednu trefu na nejlepšího střelce Juventusu Carlose Téveze.

Po změně stran ještě vrátil Sampdorii naději Manolo Gabbiadini, ale dvanáct minut před koncem Pogba zpečetil výhru domácích.

Juventus se stal prvním klubem v historii italské ligy, který dokázal z prvních dvaceti zápasů sezony osmnáct vyhrát. V elitních evropských soutěžích se to povedlo jen Barceloně a Chelsea.

Za AS Řím otevřel skóre v šesté minutě Mattia Destro, jenž si v šestém utkání sezony, do kterého nastoupil, připsal čtvrtou branku. Půl hodiny nato zvýšil na rozdíl dvou gólů Nizozemec Kevin Strootman a dvanáct minut před koncem zápasu se trefil i srbský útočník Adem Ljajič.

Italská liga - 20. kolo:

AS Řím - Livorno 3:0 (6. Destro, 36. Strootman, 79. Ljajič)
Juventus Turín - Sampdoria Janov 4:2 (19. a 41. z pen. Vidal, 24. Llorente, 78. Pogba - 38. vlastní Barzagli, 70. Gabbiadini)