Šlágr ovládla Chelsea: Eto´o sestřelil United hattrickem!

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Chelsea porazila ve 22. kole anglické Premier League obhájce titulu Manchester United 3:1 zásluhou hattricku Samuela Eto´a a zůstává v kontaktu dvou bodů s lídrem tabulky Arsenalem. Naopak hráči United na čelo ztrácejí už čtrnáct bodů. Brankář Chelsea Petr Čech chytající před zraky reprezentačního kouče Pavla Vrby byl při jediném inkasovaném gólu bez šance zasáhnout.

"Tento výsledek znamená, že Manchester je asi ze hry o titul. Matematicky má ještě šanci, ale bude to mít těžké. Jeden tým může zkolabovat, ale ne tři týmy zároveň," řekl trenér Chelsea José Mourinho, který si připsal 100. ligové vítězství na lavičce Chelsea.

Stačilo mu na to 142 zápasů, což je nejlepší výkon v historii. Dosavadní rekordman a bývalý kouč Manchesteru United Alex Ferguson potřeboval na pokoření milníku o 20 zápasů více.

Trenér Manchesteru David Moyes však ještě nechce boj o titul vzdát. "Nebudeme házet ručník do ringu, dokud máme šanci. Naší prací je bojovat o první místo a na tom se nic nemění," řekl Moyes. "V posledních zápasech se nám dařilo, i dnes nebyl rozdíl mezi oběma týmy tak velký, jak se podle skóre může zdát. Jediným rozdílem bylo naše špatné bránění při standardních situacích," dodal.

Čech hned na začátku podržel svůj tým po šanci Younga. Jinak však nemusel vytahovat těžší zákroky, jelikož United se v útoku příliš nedařilo. Naopak Chelsea byla v útoku hodně nebezpečná, a to především zásluhou zkušeného Kamerunce Eto'a.

Čtyřnásobný nejlepší hráč Afriky zazářil zejména v 17. minutě, kdy po individuální akci vyslal tvrdou střelu a i díky mírné teči jednoho z obránců překonal brankáře De Geu. Těsně před poločasem pak zblízka doklepl míč do sítě po přihrávce Cahilla a ve 49. minutě završil hattrick dorážkou.

"Většinou si vytváříme šance, ale máme problém s jejich proměňováními. Dnes se nám povedlo skórovat z první střely. Samuel ukázal, že se vrací do formy, kterou měl v nejlepších letech," konstatoval Mourinho.

Manchester už se zmohl jen na snížení, když Jonesův střílený centr zblízka tečoval do branky na hranici ofsajdu stojící Hernandéz. Ten předtím napadáním zavařil Čechovi, který si při rozehrávce zkomplikoval život, ale souboj s Hernandézem vyhrál a skluzem na brankové čáře zabránil gólu. "To bylo na infarkt, když Čech dribloval s míčem na brankové čáře, ale zvládl to," řekl Mourinho.

V závěru hráči Manchesteru ztráceli nervy a výsledkem bylo vyloučení Vidiče. United nedokázali porazit Chelsea už v šestém utkání za sebou. Navíc v této sezoně v devíti zápasech proti osmi nejlepším týmům tabulky získali pouhých pět bodů.

Hráči Swansea prohráli třetí domácí zápas v Premier League v řadě, když nestačili na Tottenham. Jedinou trefu domácích zařídil dvacnát minut před koncem utkání Bony Wilfried, který svou sedmou trefou v sezoně pouze zmírnil porážku svého týmu 1:3.