Davids, Stam i Crespo údajně míří budovat nový AC Milán

Davids, Stam i Crespo údajně míří budovat nový AC Milán

V Itálii oblíbený Clarence Seedorf má za sebou na lavičce AC Milán vítěznou premiéru a brzy by se na San Siru mohl dočkat příchodu svých někdejších spoluhráčů a kamarádů.

Zahraje si s Kuckou?

Někdejší nizozemský reprezentant Edgar Davids odstoupil z pozice hlavního trenéra týmu Barnet, který hraje nižší anglickou soutěž a pravděpodbně si tím otevřel dveře na Apeninský poloostrov, kde by mohl být u "Rossoneri" asistentem hlavního trenéra.

Jak uvádí list Il Giorno, v Miláně by mohli rozšířit realizační tým také další jednačtyřicetiletý Holanďan Jaap Stam, který hrál za AC v letech 2004 - 2006 a Argentinec Hernán Crespo, jenž prošel oběma milánskými velkokluby (v Ac hostoval v sezóně 2004/2005).

Do hlavního města italské módy by se mohl za jistých okolností vrátit také jeden z nejlepších stoperů světa Thiago Silva z Paris Saint-Germain. Podle Tuttosportu si to přeje právě jeho bývalý týmový kolega Seedorf a vedení AC se prý nebude bránit ani větší investici.

"Klub měl odvahu, když mě angažoval na pozici, kterou v minulosti vykonávali také Arrigo Sacchi a Fabio Capello," připomněl Seedorf dva slavné trenéry v milánské historii. "Cítil jsem, že jsem na tuto roli připraven, a dostal jsem úžasný dopis od (bývalého kouče) Louise van Gaala, jenž mi pomáhal s trenérským kurzem. Učím se rychle," doplnil sedmatřicetiletý bývalý záložník.

Video: Seedorf začal díky Balotellimu výhrou, oslabené Lazio předvedlo parádní obrat

Serie A - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.