Video při penaltách i ofsajdech a oranžové karty chce budoucí šéf FIFA i Pelé

Video při penaltách i ofsajdech a oranžové karty chce budoucí šéf FIFA i Pelé

[hot]PSALI JINDE[/hot] Konečně je to tady! Český fotbal se může ihned operativně a pružně přidat a okamžitě vyrukovat s již několik let vyzkoušeným a prověřeným projektem TV NOVA, totiž s VIDEOROZHODČÍM DO FOTBALU! Francouzský fotbalový funkcionář, do roku 2010 činovník Mezinárodní fotbalové federace (FIFA), Jerome Champagne totiž oznámil na rok 2015 kandidaturu na prezidenta FIFA. S jeho volebním programem má být spojené rozsáhlé zavedení videa do fotbalu. A také mj. další novinka, tzv. oranžové karty.

„Potřebujeme jinou FIFA. Víc demokratickou, víc respektovanou. Takovou, která se chová lépe a pracuje víc,“ ocitoval Chamapgneho idnes.cz.

Jak uvádí idnes, Champagne, který k úspěšné realizaci své kandidatury potřebuje podporu alespoň pěti členských svazů FIFA, navrhuje mj:..

1. používání videa při posuzování ofsajdů nebo penaltových situaci.

2. nařízení, že s rozhodčím smí diskutovat jen kapitán. „V současnosti jsme svědky mnoha situací, kdy se s rozhodčím dohaduje snad každý hráč na hřišti,“ vysvěltuje Champagne.

3. zrušení pravidla, že rozhodčí musí nařídit penaltu a zároveň vyloučit hráče, pokud tím daný fotbalista zmaří gólovou šanci. Podle Champagneho je dostatečným trestem už penalta. Tento návrh se týká především brankářů, kteří při snaze zabránit gólu často nechtěně faulují unikajícího protihráče. Tuhle změnu už začal v Evropě prosazovat i předseda Evropské fotbalové unie (UEFA) Michel Platini. Současný šéf FIFA Joseph Blatter naproti tomu vyhýbavě vyčkává, až co na to řekne pravidlová komise.

Pokud jde o zmíněné oranžové karty, rozhodčí by podle Champganeho získali větší nabídku trestů. Třeba pro hráče se žlutou kartou, který si po vstřelení gólu v euforii svlékne dres. Takový fotbalista by se po pár minutách mohl vrátit na trávník.

„Ale zákroky na červenou karty by dál byly posuzovány červenou kartou. Na tom se nic nemění,“ přináší idnes stanovisko pětapadesátiletého francouzského funkcionáře, který až do roku 2010 pracoval ve FIFA a dlouho byl také Blatterovým spolupracovníkem. Nyní však už má, jak se zdá, mnohem modernější a progresivnější názory a myšlenky než často prostořeký švýcarský stařík v čele FIFA.

A další témata? "Konec výmluv v Česku?", "Pelé jde s námi!", "Se Champagnem na šampaňské?" či "Podpoří český videoprojekt i nový ministr školství?". Více se dočtete v revoluční procházce aktuálním děním na Hattrick.cz.