PSG v poháru končí! Monaco jde dál, ale bez Falcaa

PSG v poháru končí! Monaco jde dál, ale bez Falcaa

Do dalšího kola francouzského poháru postoupilo Monaco, které si poradilo na půdě Monts Or Azergues hladce 3:0, ale přišlo o kanonýra Radamela Falcaa. Dál jde i Lyon, naopak končí Bordeaux a také úřadující lídr Ligue 1 PSG, které nestačilo na Montpellier.

MS se 40 týmy? Proč FIFA chce, aby vyhrál africký celek?

O postupu Monaca rozhodl vítězným gólem z 29. minuty kolumbijský reprezentant Radamel Falcao, jenž se ovšem krátce před poločasem zranil a jeho účast na mistrovství světa je vážně ohrožena.

Přijde světový šampionát o další hvězdu?

Po změně stran se dvěma góly blýskl ještě Riviere a zajistil tak nováčkovi francouzské Ligue 1 bezproblémový postup do dalšího kola.

Dál jde i Lyon, který však o postupu rozhodl až v závěrečné čtvrthodině. Na půdě Yzeure totiž šli překvapivě do vedení domácí, za něž se v 74. minutě trefil Mbaye. Záhy však vyrovnal Briand a úspěšnou sedmiminutovku završili přesnými trefami ještě Courcuff a Malbranque.

Se soutěží se naopak loučí Bordeaux, které remizovala s týmem FA lle Rousse bez branek, aby následně vypadlo po penaltovém rozstřelu. V soutěži nepokračuje ani Toulouse, které na půdě Moulinsu neudrželo vedení z prvního poločasu a po dvou gólech Da Silvy končí.

Paris St. Germain chtělo přes Montpellier v klidu přejít do dalšího kola, to se ale vedoucímu týmu tabulku hrubě nevydařilo. Hosty poslal do vedení ve dvacáté minutě Congré a znervózněl fanoušky v Parku princů. Ty alespoň částečně uklidnil po půlhodině hry vyrovnávací brankou Cavani, ale poslední slovo měli hosté. Na gól Montany už totiž hráči PSG odpověď nenašli a s pohárem se loučí.

Coupe de France:


Monts Or Azergues - Monaco 0:3 (29. Falcao, 62. a 72. Riviere)
FA lle Rousse - Bordeaux 1:0 p. pen.
Yzeure - Lyon 1:3 (74. Mbaye - 76. Briand, 80. Courcuff, 83. Malbranque)
Moulins - Toulouse 2:1 (46. a 86. Da Silva - 31. Ben Basat)
Paris Saint-Germain - Montpellier 1:2 (30. Cavani - 20. Congré, 69. Montana)

[CODE][/CODE]
[CODE][/CODE]

Budoucí (možný) šéf FIFA: Chci video a oranžové karty! Požádá FAČR o experiment?