Sunderland šokoval i Old Trafford a zahraje si finále

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Manchester United si finále Anglického ligového poháru nezahraje. Proti Sunderlandu sice dokázal smazat jednobrankové manko, ale penaltovou loterii zvládli lépe hosté a mohou se těšit na finále.

West Ham si dvojzápas s Manchesterem City za rámeček nedá

Úvodní semifinálový duel zvládli lépe hráči Sunderlandu, kteří doma vyhráli 2:1 a před odvetou tak byli v lepší pozici. O tu ale přišli v 37. minutě, když přesně mířil Evans a skóre z obou zápasů vyrovnal. Protože se v pohárové matematice počítá pouze skóre, muselo tedy na řadu přijít prodloužení a v něm se již branky na hřišti soupeře započítávaly.

Když už se zdálo, že zápas dospěje ke konci za stavu 1:0 pro domácí, trefil se ve 119. minutě po obrovské hrubce gólmana De Gey hostující Bardsley a rázem postupoval Sunderland. Radost hostům však vydržela pouze minutu, než těsné vedení na stranu United vrátil Hernandez.

Na řadu tak musely přijít pokutové kopy. V těch "Rudí ďáblové" totálně selhali, když z pěti pokusů proměnili jediný a finále proti Manchesteru City si tak díky dvěma úspěšným penaltám zahraje Sunderland i s Ondřejem Čelůstkou.

League Cup - odveta semifinále:

Manchester United - Sunderland 2:1 (37. Evans, 120. Hernandez - 119. Bardsley), první zápas 1:2, na penalty postoupil Sunderland